رفتن به محتوای اصلی

آشنایی با آثار علمی غرفه های نمایشگاه طلایه داران نقد وهابیت(۲)

تاریخ انتشار:
آثار موسسات و مراکز علمی پژوهشی در زمینه نقد وهابیت در نمایشگاه طلایه داران نقد وهابیت در قم عرضه شد.

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، در نمایشگاه طلایه داران نقد وهابیت، که در محل مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شده بود، آخرین دستاوردهای موسسات و مراکز علمی و پژوهشی و تبلیغی به نمایش در آمد.

شعبه خوزستان دفتر تبلیغات اسلامی
از جمله غرفه های فعال در این نمایشگاه می توان به غرفه شعبه خوزستان دفتر تبلیغات اسلامی اشاره کرد که با آثار مختلف خود در این نمایشگاه حاضر شده است.
این غرفه در بردارنده گزارش هایی از جمله سلسله فعالیت های ترویجی و تبلیغی در فضای مجازی این مرکز است؛ این بخش حامی فعالیت های تاثیرگذار در عرصه فضای مجازی است که در این راستا پایگاه گفتگوی آرام شیعه و سنی، پایگاه اینترنتی ادیان نیوز، پایگاه اینترنتی ویدیوشیعه و پایگاه اینترنتی اویس، توسط این مرکز ایجاد شده است.
سلسله فعالیت های اطلاع رسانی این مجموعه در قالب های مختلف عرضه شده است که از آن جمله می توان به دیدار با آیات و علمای عظام از جمله آیت الله العظمی سبحانی و آیات اشرفی، زنجانی و علم الهدی اشاره کرد.
برگزاری سلسله همایش هایی از همایش علمی و کاربردی راهبردها و شگردهای ادیان و فرق(وهابیت و مسیحیت) سال 90، سلسله نشست های اتاق فکر تبلیغ بال موضوع تهدیدات وهابیت، همایش علمی و کاربردی طلایه داران هدایت و همایش علمی و کاربردی مرزبان حریم تشیع با موضوع نقش تخریبی در وحدت جهان اسلام از جمله برنامه هایی است که توسط این واحد برگزار شده است و گزارش مصور آنها در این نمایشگاه عرضه شده است.
آموزش و تربیت تربیت روحانیون، تربیت مبلغان و بانوان اثرگذار، تربیت عناصر موثر فرهنگی امور تبلیغی و حمایتی، تبلیغ سنتی، برگزاری اردوهای زیاتری، علمی و دیدار و گفتگوی میان جامعه تبلیغی شیعه و سنی، طرح فرهنگی و آموزشی و تجهیز کتابخانه های مرتبط با جریان های تکفیری از جمله اقدامات این موسسه است که به شکل مصور در این نمایشگاه عرضه شده است.
از جمله فعالیت های این مرکز که به شکل مصور در این نمایشگاه عرضه شده است می توان به برگزاری سلسله فعالیت های آموزشی نقد وهابیت اشاره کرد که شامل دوره آموزش مقدماتی فرق و ادیان انحرافی، دوره آموزشی تخصصی فرق و ادیان انحرافی، دوره آموزشی تربیت مدرس وهابیت، سلسله کارگاه های آموزشی نقد وهابیت برای مبلغان فعال در منطقه، دومین دوره آموزشی تربیت مدرس نقد وهابیت اشاره کرد.

غرفه مرکز تخصصی ائمه اطهار(ع)
از دیگر غرفه های حاضر در این نمایشگاه می توان به غرفه مرکز تخصصی ائمه اطهار(ع) اشاره کرد که با آثار مختلفی پای به این نمایشگاه گذاشته است، از جمله این آثار می توان به پیدایش مذاهب اربعه، جلوه های عاشورا، سمره بن جندب فی میزان النقد، شخصیت حضرت زهرا(س) و دانشمندان عامه،حی علی خیر العمل، مبانی فقهی جاسوسی و ضد جاسوسی، تلید بن سلیمان المحاربی، التثویب، محمد بن مسلم الطائفی و... اشاره کرد.
از دیگر آثار این غرفه می توان به اعتبار زیارت عاشورا و رفع برخی شبهات، پژوهشی در حدیث دوات و قلم، عبدالرزاق الصنعانی شخصیته و تراثه العلمی، خورشید کربلا، حی علی خیر العمل در اذان و اقامه از دیدگاه شیعه و سنی، مهدویت و دانشمندان عامه، جایگاه روایات در منظر سلفیه، اولین یار پیامبر کیست و جوانان در اندیشه دینی اشاره کرد.
بررسی نظریه عدالت صحابه، چرا و چرا، پرسش و پاسخ در مدینه منوره، سبک زندگی شیطانی، صوم عاشورا بین السنه النبویه و البدعه الامویه، وهابیت و سبک زندگی دینی از دیگر آثاری است که در این غرفه عرضه شده است.
راه روشن، حدیث سلسله الذهب به روایت اهل سنت، الفضایل الموضوعه عرض و نقد، آیه التطهیر، اصحاب النبی، المروی من کتاب علی، مسند، الامام امیرالمومنین از دیگر کتبی است که دراین نمایشگاه عرضه شده است.

کمیته حقوق بشر شیعیان عربستان سعودی
از غرفه هایی که در این نمایشگاه، حضور فعالی دارد و از جمله جذاب ترین و پرمخاطب ترین غرفه های این نمایشگاه است می توان به غرفه کمیته حقوق بشر شیعیان عربستان سعودی و موسسه کاریکاتور اشاره کرد.
در این غرفه علاوه بر عرضه آثار مکتوب این موسسه علیه جنایات حکمای ظالم سعودی، کاریکاتورهای هنرمندان مسلمان و حوزوی علیه این رژیم به معرض دید علاقه مندان درآمده است.
از جمله بخش های این غرفه می توان به آثاری چون کتاب زندانیان موسوم به فراموش شدگان و مقدمه های گزارش سالانه پیگیری وضعیت شیعیان و روحانیون دربند زندان های سعودی اشاره کرد.
از دیگر آثاری که در این غرفه عرضه شده است می توان از بیانات علمای جهان اسلام پیرامون شخصیت شناسی شهید شیخ نمر باقرالنمر و السجنا المسنیون و شیخ نمر را نجات دهید نام برد.
جنایت کربلای الاحسا، آزادی بیان در شبه جزیره عربستان!!ّ لجنه الدفاع عن حقوق الانسان فی شبه الجزیره العربیه، شیهدان نماز، مشاوره های مرتبط با وهابیت، از دیگر آثاری است که در این غرفه عرضه شده است که بیشتر این آثار به همت طلاب کشورهای اسلامی و عرب منطقه انجام شده است.
در این نمایشگاه همچنین خطابات خاص مقام معظم رهبری در خصوص شیخ شهید شیخ نمر باقرالنمر بیان شده است؛ هانی الصایغ، مجزره کربلا الاحسا، عسکره المدن و ترویع الامنین و هتک حرمه البیوت و نظام العداله السعودی، ادا مختل و جوانب قاهره، از دیگر کتاب هایی است که در این غرفه ارایه شده است.

غرفه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی
از جمله کتبی که در این غرفه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی  به نمایش گذاشته شده است می توان به بیانات رهبر انقلاب اسلامی پیرامون تقریب مذاهب اسلامی، سلسله من رواه التقریب از آیت الله تسخیری، فی اقوال شهید المحراب آیت الله سید محمد باقر حکیم و سلسله آثار و بیانات شیخ محسن اراکی اشاره کرد.
از دیگر محصولاتی که در این نمایشگاه عرضه شده است می توان به مجموعه نرم افزارهای طلایه داران تقریب، راهکارهای اندیشه ای و کاربردی تحقق تقریب مذاهب اسلامی، امت اسلامی از تنوع مذهبی تا فرقه گرایی اشاره کرد.
بدایه المجتهد و نهایه المقصد، سنن التطور الاجتماعی فی القرآن الکریم، امت اسلامی، چالش ها و راهکارها، التاویل فی مختلف المذاهب، السید جمال الدین اداعیه التقریبو اتجدیدالاسلامی و الاجل فی التفسیر الاسلامی از دیگر کتبی است که دراین غرفه عرضه شده است.
مجموعه کتاب های فقه الامام علی در قالب های مختلف، الضمان فی الفقه الاسلامی، الرواه المشارکونف التحدیات المعاصر، الاعتکاف، مسیر التقریب، محمد اقبال لاهوری، فضایل الثقلین، الانموذج اسلامی المتربیه السیاسیه المعاصره، اعاده کتابه التاریخ و امر بالمعروف و نهی عن از منکر از دیگر کتابی هایی است که در این غرفه عرضه شده است.
از دیگر کتبی که در این غرفه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است می توان به کتاب السیده نفیس، الامامان الحسن و الحسین فی احادیث المشترک شیعه و سنی، جهانی شدن جهان اسلام، النصوص الاقتصادیه من القران و السنهف مختار الاحادیث النبویه و الحکم المحمدیه، الحج فی الحادیث المشترکه بین السنه و الشیعه و المبانی الفقیه الثوره الامام الحسین بن علی(ع) اشاره کرد.
البنا علی القبور، شیعه و سنی همه مسلمان هستند، پشینه تقریب، سیره پژوهی در غرب، حرکت اسلامی سودان، چالش های معاصر و برنامه رویارویی اسلامی، الشفاعه، مجتمعنا، سیره پژوهی در غرب گزیده متون و منابع، الانموذج الاسلامی لتربیه السیاسیه المعاصره و فضایل الثقلین از جمله آثاری است که دراین نمایشگاه عرضه شده است.

مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم
از دیگر غرفه هایی که در این نمایشگاه برپا شده است می توان به غرفه مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم است که  در این غرفه آثار مختلفی عرضه شده است که از آن جمله می توان به جستاری در وحی، از مجموعه کتب پرسمان دینی، جوانان و پرسش های عرفانی و جامعه علوی در نهج البلاغه اشاره کرد.
از دیگر آثاری که در این غرفه عرضه شده است می توان به عدل و حکمت، خاتمیت و تصوف از مجموعه کتب پرسمان دینی، ذهبیه عرفان با تصوف، عصمت و جهان شناسی در قرآن از سلسله کتب پرسمان دینی اشاره کرد.
بخش دیگر این غرفه شامل فعالیت هایی است که این مجموعه در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ دینی در جامعه انجام می دهد که از جمله آنها می توان به تلاش در جهت پاسخگویی به شبهات دینی در زمینه علوم و معارف قرآن، کلام، حدیث، دین پژوهی، ادیان و مذاهب، تاریخ و سیره، تربیت و مشاوره، فقه و عرفان و فلسفه و حقوق و فلسفه احکام اشاره کرد.
سایر گزارش های مصوری که در این غرفه به نمایش درآمده است، شامل؛ گزارشات تلاش های این نهاد در زمینه پاسخگویی تخصصی به سوالات و شبهات مرتبط با شاخه های مختلف علوم اسلامی است.

دیدگاه‌ها

مصطفی جوادی نسب 18:04 - 1394/11/04

سلام پس مجموعه ما توسط دفتر تبلیغات خوزستان تاسیس شده خودمون خبر نداریم؟ مجموعه اویس توسط جمعی از متخصصین ادیان و مذاهب خراسانی تاسیس شده و به هیچ نهادی نیز وابسته نیست البته از متخصصین دفتر تبلیغات خراسان استفاده می شود ولی هیچ ربطی به دفتر تبلیغات ندارد و ایده این کار هم توسط خود دوستان ارائه شده لطفا تصحیح بفرمایید مجموعه ویدیو شیعه نیز به همین صورت می باشد امیدوارم هر چه سریعتر این اشتباه را تصحیح فرمایید

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.