کارشناس فضای مجازی:

شبهات وهابیت به صورت نوین و امروزی پاسخ داده شود

تاریخ انتشار: 11:33 - 1394/11/27
حجت الاسلام مهدی زارع، کارشناس فضای مجازی گفت: باید در جهت پاسخ به شبهات مطرح شده توسط جریانات تکفیری به شیوه های نوین و امروزی اقدام کنیم.
حجت الاسلام مهدی زارع

حجت الاسلام مهدی زارع کارشناس فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار بلاغ؛ با بیان اینکه ظهور جریان های تکفیری و وهابیت از مسائلی است که امروزه دنیا را درگیر خود کرده است، گفت: باید اهداف دولت ها و شخصیت هایی که صاحب منفعت در ظهور این جریانات در جهان اسلام هستند، مورد بررسی قرار گیرد.

غفلت مبلغان دین
وی در ادامه افزود: از مشکلات اصلی ما در ظهور این جریانات این است که هنوز نتوانستیم اسلام، مسلمان و شیعه واقعی را به دنیا معرفی کنیم، هنوز نتوانستیم به گونه ها و زبان های مختلف تبلیغ شیعه را بکنیم و وقتی اینگونه کم کاری ها صورت می گیرد، طبیعی ست که با عوامل دیگر تلفیق شده و باعث می شود دشمنان اسلام به راحتی بتوانند جریان های تکفیری را تشکیل داده و اسلام را به سبک خودشان به جهانیان معرفی کرده و در جهت نیل به اهداف خودشان از این گروه ها و جریانات بهره ببرند.

وظیفه مبلغان
کارشناس فضای مجازی درباره وظیفه مبلغان در این زمینه گفت: باید تفاوت های اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله و سلم) را با اسلام دروغینی که با نام وهابیت و دیگر جریانات تکفیری به مردم دنیا عرضه شده، برای جهانیان تبیین و آشکار کنیم تا هم به وظیفه تبلیغی خود عمل کرده و هم در جهت نابودی جریان های تکفیری و سعادت جویندگان حق و حقیقت در دنیا گامی برداشته باشیم.

مقابله امروزی با شبهات
حجت الاسلام زارع در پایان سخنان خود به بیان شیوه مقابله با شبهات مطرح شده توسط وهابیت و دیگر جریان های تکفیری پرداخت و گفت: باید در جهت مقابله با شبهات به شیوه های امروزی اقدام کنیم مثل: تولید عکس نوشته،‌ کلیپ های گوناگون و جذاب، حضور آگاهانه در شبکه های اجتماعی به صورت قوی و مستمر و دیگر شیوه های رسانه ای که می تواند در این جهت مفید فایده باشد.
 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.