جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

حجت الاسلام ملکی تشریح کرد؛
حجت الاسلام وحید رضا ملکی رئیس اداره تبلیغ مجازی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در سال ۱۳۹۴ پرداخت.
حجت الاسلام ملکی

حجت الاسلام وحید رضا ملکی رئیس اداره تبلیغ مجازی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ به ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در سال ۱۳۹۴ پرداخت.
وی در این خصوص گفت: اداره تبلیغ مجازی با توجه به سیاست ها و ماموریت های ابلاغی از جانب معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در سال ۹۴ بحمدالله توفیقات خوبی را بدست آورده است.
حجت الاسلام ملکی فعالیت های صورت گرفته در جهت «تقویت فرهنگ تبلیغ دینی در فضای مجازی در میان طلاب» را اینگونه برشمرد:
***برگزاری نشست های متعدد با حضور فعالان این عرصه در محیط های مختلف فضای سایبری:
*برگزاری ۲۰ نشست و جلسه هم اندیشی با حضور طلاب فعال در فضای سایبری؛
*حضور در دوّمین همایش ملی«فضای مجازی پاک» در تهران و بازدید از باغ موزه دفاع مقدس.
***برگزاری جشنواره های سراسری و طرح های مناسبتی متناسب با رویدادهای مهمّ سال:
*برگزاری دوّمین سوگواره سراسری مجازی بلاغ ویژه ایام محرم با رشد چهار برابری نسبت به سال گذشته و تقدیر از برگزیدگان در اختتامیه؛
*اجرای چهار طرح مناسبتی «آشتی با خدا»ویژه ایّام ماه مبارک رمضان، «شجره طیّبه» ویژه ایّام الله دهه فجر، «بانوی بی نشان» ویژه ایّام فاطمیّه و طرح تبلیغی ویژه عید نوروز.
رئیس اداره تبلیغ مجازی در ادامه به توضیحاتی در خصوص «شناسایی، جذب و سازماندهی طلاب در فضای مجازی» پرداخت و خاطرنشان کرد: فعالیت های این اداره در این بخش به شرح ذیل است:
*ثبت نام و تشکیل پرونده برای ۹۸۰ نفر مبلغ جدید؛
*شناسایی و سازماندهی ۱۱۰ کانال،گروه یا پیج فعال جدید در شکبه های اجتماعی موبایلی؛
*سازماندهی ۲۵۰ نفر از مبلّغان در قالب ۵۲ گروه جدید تبلیغی و صدور مجوز برای آنها.
وی در خصوص فعالیت های صورت گرفته در راستای «تولید و باز نشر محتوای دینی در فضای مجازی» ابراز داشت: در سال گذشته بیش از ۱۶ هزار و ۶۰۰ محتوای تبلیغی در موضوعات و قالب های مختلف ایجاد و بیش از ۳ هزار و۶۸۱ مطلب توسط گروه های بخش انتشار بازنشر داده شده که در مجموع ۱۰ میلیون و ۸۶۸ هزار بازدید را به خود اختصاص داده است.
وی در ادامه فعالیت های صورت گرفته در خصوص «آموزش ،توانمند سازی و پشتیبانی فنی از مبلغان» را اینگونه معرفی کرد:
* ۷ هزار و ۳۸ نفر ساعت آموزش در چهار محور «آشنایی با فرصت ها و تهدیدهای فعّالیت تبلیغی در فضای مجازی»، «آشنایی با فضای مجازی و محیط های آن»، «آموزش مهارت های تبلیغ در فضای مجازی» و «آموزش ابزار و نرم افزارهای کاربردی تولید محتوا»؛
*ارائه حدود ۱۱۰ مورد خدمات هاستینگ، دامین و طراحی سایت.
 حجت الاسلام ملکی در پایان به تشریح برنامه های آتی اداره تبلیغ مجازی در سال جاری پرداخت و اظهار داشت: در سال ۹۵ علاوه بر ادامه و افزایش برنامه های فوق، در صدد هستیم تا زمینه فعالیت های تبلیغی خواهران طلبه در فضای مجازی را با توجّه به ظرفیت های بالایی که در این قشر وجود دارد، فراهم نماییم. از دیگر فعالیت های پیش رو می توان به راه اندازی شبکه اجتماعی مبلغان فعال در فضای مجازی جهت آشنایی، تعامل و استفاده از ظرفیت های یکدیگر، همچنین آماده سازی بانک محتوایی ایجاد شده از فعالیت مبلغان و ارائه آنها به مبلغان یا مراکز دیگر فرهنگی و دادن سمت و سوی تخصصی به فعالیت گروه های تبلیغی نام برد.

ارتباط در ایتا