جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت شهدای روحانی مدافع حرم عنوان شد:
ایشان گفتند: امروزه دیگر آن وعاظ قدیم از جمله فلسفی، اشراقی، تربتی و غیره را نداریم که در گذشته باسخرانی خود تحول ایجاد می کردند و وقتی مخاطب از پای منبرشان بلند می شد، تا دو هفته گناه نمی کرد؛ باید چنین منبرهایی را حفظ کنیم ودر زمینه تربیت واعظ فکری شود.
سبحانی

به گزارش بلاغ آیت الله جعفر سبحانی در دیدار اعضای ستاد کنگره بزرگداشت شهدای روحانی مدافع حرم خاطرنشان کرد: باید یک برنامه خاصی برای شناخت سلفی گری، وهابیگری و داعشی گری داشته باشیم تا اینها را از نزدیک بشناسیم.
این مرجع تقلید با اشاره به لزوم آشنایی مبلغان با عقاید گروه های انحرافی اظهار داشت: بایستی مبلغان آموزش دقیقی را در این زمینه دیده باشند؛ زیرا امروزه گرفتار گروه های انحرافی هستیم که مذهبی از قرن هشتم توسط ابن تیمیه درست شده که این گروه ها ادامه دهنده این مذهب هستند.
استاد درس خارج حوزه علمیه قم ضمن بیان توصیه ای به رییس دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: در زمینه تربیت واعظ فکری کنید؛ امروزه دیگر آن وعاظ قدیم از جمله فلسفی، اشراقی، تربتی و غیره را نداریم که در گذشته با سخرانی خود تحول ایجاد می کردند و وقتی مخاطب از پای منبرشان بلند می شد، تا دو هفته گناه نمی کرد، باید چنین منبر هایی را حفظ کنیم.
وی با تأکید بر ضرورت حفظ منابر به سبک واعظان قدیم گفت: باید منبرهای حسینی به سبک وعاظ قدیم حفظ شود، چرا که سخنرانی و روضه آنها اثر داشت و امروز نمونه آن کم است؛ آقای کافی که از واعظان گذشته بود، مردم را می گریاند و تأثیر می گذاشت و امروز حجت الاسلام والمسلمین قرائتی نیز همینطور است و امروز جای فلسفی، راشد، تربتی و طبسی خالی است.

ارتباط در ایتا