دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ /۴ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

به همت اداره کل امور تبلیغی؛
به همت اداره کل امور تبلیغی جلسه کمیته هدایت تبلیغی استان مازندران با حضور نمایندگان طلاب استان مازندران در مجمع نمایندگان و گروه های تبلیغی این استان در اتاق جلسات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.
جلسه مازندران

به گزارش خبرنگار بلاغ، جلسه کمیته هدایت تبلیغی استان مازندران با حضور نمایندگان طلاب استان مازندران در مجمع نمایندگان و گروه های تبلیغی این استان در اتاق جلسات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام سعید روستا آزاد، معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، تشکیل جلسات خرد و محلی را متعاقب این جلسه کلان ضروری دانست و بیان کرد: برخی مشکلات به صورت جزئی در یک شهرستانی وجود دارد که در اینجا قابل طرح و حل نیست، اما می توان در محدوده استانی یا شهرستانی با توجه به اشرافی که مسئولان محترم بر مسائل دارند به راحتی طرح و حل نمود به همین دلیل تاکید بنده این است که این جلسات به حالت شهرستانی پیگیری بشود، جلساتی که مسئول سازمان تبیلغات، مسئول اعزام، مسئول گروههای تبلیغی و نماینده طلاب حضور داشته باشد که به طور خاص به مشکلات جزئی تر رسیدگی بشود.
وی به افزایش ۱۰۰ درصدی مبلغ از سال ۱۳۹۱ تاکنون اشاره کرد و گفت: بیشترین اعزام مبلغ از قم مربوط به استان مازندران با حدود ۶۰۰ مبلغ می باشد در حالی که نیاز واقعی استان ۱الی ۲ هزار مبلغ می باشد؛ اما امیدواریم با تشکیل و حمایت دفتر تبلیغات اسلامی از گروه ها با وجود کمبود مبلغ، کیفیت تبلیغ افزایش یابد.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به ظرفیت آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی اعلام نمود: اگر نمایندگان طلاب احساس می کنند که باید در بین طلبه های حوزه انتخابی آنها دوره هایی برگزار بشود چه در مورد تبلیغ های تخصصی مثل تبلیغ کودک و نوجوان، فن خطابه، یا مسائل نوپدید، یا فرقه های انحرافی و غیره ما برای ایجاد امکان این آموزش اعم از مکان، استاد، پذیرایی آماده هستیم و کل این تشکیلات برای خدمت به مباحث تبلیغی و مبلغان می باشد.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین یحیی کمال، مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، به آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: همه نهادهای ارزشی که در خط اول آنها حوزه های علمیه و دفتر تبلیغات اسلامی می باشد باید خود را مسئول اصلاح این آسیب ها بدانیم و به داد مردم برسیم.
مدیر کل امور تبلیغی نقش اصلی روحانیت را اصلاح و تبلیغ دانست و بیان کرد: نقش اصلی روحانیت اصلاح و تبلیغ می باشد بنابراین همه درسهایی که می خوانیم باید با این هدف بوده و همه وسیله رسیدن به این هدف باشند.
وی خدمت را توفیقی از خداوند متعال دانست و اظهار داشت: امروز فرصت خدمت در اختیار همه ما وجو دارد اما معلوم نیست فردا نیز این نعمت در اختیارمان باشد، بنابراین باید نهایت تلاش خود را بکار بگیریم تا از این فرصت نهایت استفاده را بنماییم.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم احمد نژاد، سرپرست اداره اعزام مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی، هدف از تشکیل این جلسه را آشنایی دفتر تبلیغات اسلامی، گروه های تبلیغی و نمایندگان مجمع نمایندگان طلاب با ظرفیت های یکدیگر عنوان کرد و ادامه داد: دفتر تبلیغات اسلامی و مجمع نمایندگان از ظرفیت بسیار بالایی برخورداراند که شناخت این ظرفیت ها می تواند برای کیفیت بخشیدن به تبلیغ مفید باشد.
وی به برخی از ظرفیت های دفتر تبلیغات اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: از جمله به عنوان نمونه می توان به نخبگان تبلیغی، بشیران جوان، گروه های تخصصی و عمومی تبلیغ و اعزام خواهران مبلغه اشاره کرد.
سرپرست اداره اعزام مبلغان به ضرورت نیاز سنجی مناطق مختلف اشاره کرد و گفت: باید آموزش مبلغان بر اساس نیازهای هر منطقه باشد تا بتوانیم شاهد افزایش کیفیت تبلیغ و در مناطق مختلف باشیم.
در این جلسه با بررسی و آسیب شناسی استانها و مشکلات مبلغان در زمان اعزام و بعد از آن پرداخته شد و نماینده طلاب هر شهرستان و همچنین سرگروه های تبلیغی به بیان مشکلات، آسیب ها و مسائل شهرستان و گروه خود پرداختند.

گزارش تصویری

ارتباط در ایتا