حجت الاسلام والمسلمین رفیعی؛

سیاسیون در نقد رقبا انصاف را رعایت کنند

تاریخ انتشار:
عضوهیئت علمی جامعة المصطفی با تاکید بر رعایت انصاف در مسائل سیاسی و پرهیز از سیاه نمایی، گفت: نباید با سیاه نمایی همه چیز را زیر سئوال برده و موجبات یاس و ناامیدی مردم را فراهم کنیم.
حجت الاسلام رفیعی

به گزارش بلاغ به نقل از خبرگزاری حوزه؛ در کاشان حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، شب گذشته در نشست اخلاق و انصاف در نظام اسلامی در مسجد سلمان کاشان، به تفاوت انصاف و عدالت در اسلام اشاره کرد و گفت: انصاف به معنی حقوق مساوی در مسائل اجتماعی و عدالت یعنی به اندازه  استحقاق می باشد.

وی در ادامه، انصاف را باعث آرامش  و از مهمترین فضایل انسانی دانست و افزود: خداوندی که به انسان چشم، گوش و زبان داده است، انصاف نیست که از آنها  برای دروغ گفتن، غیبت کردن، نگاه به نامحرم، خیانت به مردم  و شنیدن حرف های ناشایست استفاده شود، بلکه باید از این نعمات الهی برای کارهای خوب و شایسته استفاده کند.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی، بدگمانی  و شریک  برای خدا  پیدا کردن را  از بدترین گناهان  دانست و ابراز داشت: با توجه به اینکه بدگمانی یکی از راه های نفوذ شیطان است، باید کاملا از آن  پرهیز گردد.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی، با اشاره به اینکه انصاف  با خدا در این است که سبب را از مسبب قوی تر بدانیم، ادامه داد: ائمه اطهار(ع) به خدا وصل می باشند، لذا اگر کسی بگوید  پیامیر(ص)  و یا حسین (ع) خدای من است، کفر کرده است.

این کارشناس، حلال الهی را حرام کردن ، بی انصافی به خود و سنگین تر کردن  پرونده  گناه دانست و افزود: براساس فرمایش پیامبر اکرم (ص) حرام خدا را ترک کنید،  واجبات را انجام دهید، از حلال خدا استفاده کنید و در مباهات خودتان را اذیت نکنید.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با بیان اینکه انصاف یعنی پارتی بازی نکردن و آبروی مردم را نریختن، ابراز داشت: انصاف با مردم در این است هرآنچه برای خودت می پسندی برای دیگران هم بپسند و هرآنچه را  برای خودت نمی پذیری برای مردم هم نباید بپذیری .

وی با تاکید بر رعایت انصاف در مسائل سیاسی و پرهیز از سیاه نمایی، گفت: نباید با سیاه نمایی عملکرد دولت های پس از انقلاب را زیر سئوال برده و موجبات یاس و ناامیدی مردم را فراهم کنیم، بلکه باید براساس فرمایشات مقام معظم رهبری پیشرفت های کشور را برای مردم بیان کنیم و نقد منصفانه داشته باشیم، لذا انصاف در این است که مثبت و منفی را با هم ببینیم و یک سویه اظهار نظر نکنیم .

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی در بخش پایانی سخنان خود تلاش مسئولان در حل مشکل حج را ستود و گفت: با توجه به اینکه حج از ارکان  دین اسلام است، نباید تعطیل شود، البته امنیت حجاج نیز باید فراهم شود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.