معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح نمود؛

وظیفه اصلی طلبه فعالیت دینی و تبلیغی است/لازمه کارگروهی تحمل، تأمل و پذیرش دیگران است

تاریخ انتشار:
حجت الاسلام سعید روستا آزاد گفت: لازمه کارگروهی تحمل، تأمل و پذیرش دیگران است یعنی وقتی کسی نظری داد اول تأمل نماییم و بعد موضع خود را اعلام نماییم، که البته مقداری مشکل می باشد ولی با توجه به آثاری که به بار می آورد ارزشمند است.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اختتامیه دومین جشنواره تبلیغ نوین جنات به سخنرانی پرداخت.
وی ضمن تبریک میلاد امام زمان (عج) به ویژگی های جشنواره جنات اشاره نمود و گفت: یکی از امتیازات و ویژگی های جشنواره جنات این است که این جشنواره بخشی از فرایند تبلیغی مبلغان عرصه های نوین تبلیغی است و صرف تشکر و تقدیر از یک فعالیت و یا اثر نمی باشد.
وی توضیح داد: یعنی قبل از جشنواره نسبت به دریافت طرح ها و حمایت ها تا آنجا که از دست ما بر می آمد و بعد از جشنواره نسبت به تتمیم و تکمیل طرح ها و فعالیت ها تلاش خواهیم نمود و این جشنواره به معنای پایان کار نمی باشد و ما در تلاش هستیم که هم در جشنواره و هم بعد از جشنواره از ایده های جدید مبلغان و محصولات حمایت و پشتیبانی کنیم و این مسیر تبلیغ نوین را ادامه دهیم.
حجت الاسلام روستا آزاد انتظار اصلی از طلبه را به عنوان یک مبلغ فعالیت تبلیغی عنوان نمود و خاطر نشان ساخت: ما مکررا و مفصلا تاکید کرده ایم که آنچه وظیفه ماست و از ما انتظار می رود فعالیت فرهنگی و دینی است و فرقی ندارد که در عرصه تبلیغ سنتی باشد یا تبلیغ نوین، آنچه مورد انتظار است این است که بتوانیم با فعالیت ها و ظرافت های هنری پیام های دینی متقن را به مخاطبان خود منتقل بکنیم.
وی به ظرافت های هنری در تبلیغ نوین اشاره نمود و ادامه داد: به عبارتی هر آنچه در تبلیغ نوین مورد نیاز هست، تکنیک ها و ظرافت های هنری به علاوه آنچیزی هایی است که در تبلیغ سنتی مورد نیاز می باشد.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به لزوم حضور فعال طلاب در عرصه تبلیغ نوین اشاره نمود و اظهار داشت: شاید برخی ها فکر کنند که عرصه های نوین تبلیغی زیاد مناسب فعالیت های طلبگی نیست اما ما فکر می کنیم که اینطورنیست چون با تکنیک های هنری حداقل کاری که می توان انجام داد تذکر دادن به انسانهاست که در قرآن کریم و آموزه های اسلامی بر آن تاکید شده است.
حجت الاسلام روستا آزاد به آیه 55 سوره الذاریات «وَ ذَكِّرْ فَإِنَّ الذِّكْرى‏ تَنْفَعُ الْمُؤْمِنينَ» اشاره نمود و تبیین کرد: برخی ها تفسیر می کنند که مراد از تذکر یادآوری فطرت انسانها و یادآوری پیامی است که در بطن همه انسانها وجود دارد و خیلی وقت ها تذکری که با پیام های غیر مستقیم و بسیار کوتاه صورت می پذیرد تاثیر بیشتری می گذارد.
وی ادامه داد: به نظر من عرصه ای که شما انتخاب کرده اید بسیار محل مناسبی است برای تذکر دادن و یادآوری پیامی که در فطرت همه انسانها است مخصوصا برای جوانان که بیشتر مخاطب شما هستند.
عضو قطب اخلاق و سبک زندگی در بخش دیگر سخنان خود بر فعالیت جمعی و گروهی در امر تبلیغ و موانع آن پرداخت و گفت: بعد از تجربه ای که در تبلیغ سنتی در مورد فعالیت گروهی و تیمی به دست آمد، همین تجربه به عرصه ی تبلیغ نوین هم منتقل شد و ما تاکید داریم که دوستان فعالیت های خود را در تحت عنوان گروه ساماندهی کنند، چرا که در فعالیت گروهی خیرات و برکاتی است که در کار فردی وجود ندارد.
وی به ملزومات فعالیت گروهی نیز اشاره کرد و بیان داشت: لازمه کارگروهی تحمل، تأمل و پذیرش دیگران است یعنی وقتی کسی نظری داد اول تأمل نماییم و بعد موضع خود را اعلام نماییم، که البته مقداری مشکل می باشد ولی با توجه به آثاری که به بار می آورد ارزشمند است.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حمایت از مبلغان نوین را جزو سیاست های قطعی دفتر تبلیغات اسلامی خواند و تصریح نمود: حمایت دفتر تبلیغات اسلامی از مبلغان تبلیغ نوین جزو سیاست های قطعی ماست و قطعا دفتر تبلیغات اسلامی خود را مکلف می داند که از طرح ها، ایده ها و برنامه هایی که مبلغان ارجمند چه خواهران و چه برادران حمایت نماید و حتی نسبت به معرفی به مراکز مربوطه که الحمدلله شتاب بسیاری خوبی هم تا الان داشته دریغ نخواهیم کرد و حمایت از دوستان تا جایی که از دستمان بر بیاید، دنبال خواهد شد.
وی به تلاش های دفتر تبلیغات اسلامی برای استفاده از ظرفیت های مبلغان تبلیغ نوین اشاره نمود و گفت: در بخش تبلیغ رسانه ای، با پیگیری هایی که انجام شد مجموعه هایی مثل افق، اوج و مجموعه های دیگر قرار دادهای مختلفی با مبلغان بسته شده است و تعامل بسیار خوبی را با دوستان دارند.
حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد استعداد ها و توانمندی مبلغان عرصه تبلیغ نوین را بسیار بیشتر از آنچه که امروز از آن استفاده می شود ارزیابی نمود و ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که ظرفیت ها و توانمندی های مبلغان بسیار بیشتر از این است و قابل گسترش و استفاده بیشتر می باشد و امیدواریم در جشنواره ها و فعالیت های بعدی شاهد شکوفایی هرچه بیشتر این استعداد ها باشیم.
وی حمایت های صورت گرفته از مبلغان تبلیغ نوین را روزافزون خواند و بیان داشت: میزان حمایت هایی که در سالهای اخیر بویژه در سال گذشته بود نسبت به سالهای قبل قابل مقایسه نیست و در تلاشیم که این افزایش کمی ادامه داشته باشد و اگر موردی یا موارد پیش می آید و ما نمی توانیم آنگونه که باید و یا آنگونه که انتظار می رود، حمایت کنیم به خاطر عدم اهتمام نیست بلکه به خاطر محدودیت هایی است که داریم.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.