يكشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ /۱۶ محرم ۱۴۴۴

مسیر

خبرگزاری رسا ـ مسابقه کتاب‌خوانی ویژه اربعین حسینی تا شهادت امام حسن عسکری علیه السلام با محوریت کتاب «مراقبه‌های عاشورایی» برگزار می‌شود.
مراقبه‌های عاشورایی

به گزارش بلاغ به نقل از خبرگزاری رسا به نقل از پاتوق کتاب، مسابقه کتاب‌خوانی ویژه اربعین حسینی تا شهادت امام حسن عسکری علیهما السلام با محوریت کتاب «مراقبه‌های عاشورایی» برگزار می‌شود.

 

رسیدن به محبت اهلبیت علیهم السلام و نور ولایت ایشان مهم است، اما مهمتر از آن حفظ، نگهداری و مراقبت از آن است؛ یکی از هدیه های الهی برای مؤمنان، نور و محبتی است که به واسطه ایام عزای سالار شهیدان کسب میکنند؛ حفظ این نور و ارتباط، نیازمند معرفت، تذکر و مراقبتی است از جنس مراقبههای عاشورایی.

  

به کتاب مراقبه‌های عاشورایی اثری شامل گفتارهایی از استاد سید محمدمهدی میرباقری و حجت الاسلام و المسلمین سید منیرالدین حسینی الهاشمی است. در مقدمه این کتاب به مبادی و مبانی تحلیل قیام عظیم عاشورا به عنوان یکی از مهم ترین وقایع تاریخ پرداخته شده و آمده است که مقدمه ضروری تفسیر عاشورا، یافتن نقشه آن حرکت جامعی است که عاشورا در درون آن و به خاطر تکمیل شدن آن رخ داده است. در بخش اول این کتاب با عنوان شناخت عاشورا به بررسی شخصیت تاریخی سیدالشهدا و تحریفات عاشورا پرداخته شده و آمده است که زبان سید الشهدا زبان سخن گفتن با عاطفه تاریخ است.

 

امیدواریم که مطالعه این کتاب بتواند سهمی در زنده نگه داشتن نور محبت حسین علیه السلام در دل ها داشته باشد. علاوه بر مطالعه، شما می‌توانید با پاسخ به سوالاتی که در کتاب آمده است در مسابقه کتابخوانی ما شرکت کنید. از میان کسانی که پاسخ صحیح را ارسال نمایند، یک نفر به قید قرعه و به نیابت از تمامی شرکت کنندگان، راهی کربلای معلی خواهد شد.

 

برای تهیه این کتاب به قیمت ۶۰۰۰ تومان (هزینه کتاب و هزینه پستی) نام، نام خانوادگی و آدرس دقیق پستی خود را از طریق پیامک به شماره ۳۰۰۰۳۳۰۰۱۶۱۶۱۶ ارسال و یا با شماره ۰۲۵۳۷۸۳۱۶۱۶ تماس بگیرید./۹۹۸/د۱۰۲/ق

ارتباط در ایتا