پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ /۱۵ صفر ۱۴۴۳

مسیر

عضو شورای عالی حوزه های علمیه:
اکنون فضای مجازی تبدیل به نگرانی جدی شده و برای دفع این خطر، نیازمند به برنامه های مؤثری در این رابطه هستیم تا نگذاریم قربانیان بیشتری از خانواده های اسلامی بگیرد.
حسینی بوشهری

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، آیت الله حسینی بوشهری در آئین رونمایی از نرم افزار چند رسانه ای با فرزانگان (۱) که در تالار اندیشه اداره کل پژوهش هاى اسلامى صدا و سيما درقم برگزار شد، با بیان این که ابلاغ عنوان، ساختار و جایگاه جدید در هرسازمان و مرکزی لازم است، چرا که باعث پیشرفت و ارتقای یک مرکز در موضوعات مختلف می شود، گفت: ساختار جدید و برنامه ریزی برای آینده بهتر در حوزه های مختلف دینی و ارزشی قطعا رسالت هرمجموعه را سنگین تر می کند و به همین دلیل نگاه دقیق تری را خواهد طلبید.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان این که در ابتدا هدف مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما به عنوان حلقه وصل با فرهیختگان، بزرگان و عالمان دین بوده، اظهار داشت: انتظار این است این ارتباط با حوزه باعث ارتقاء و افزایش روز افزون در موضوعات مختلف شود و جامعه از آثار این ارتباط بهره مند گردد.
وی بابیان اینکه صدا وسیما و حوزه ظرفیت های بسیار مفیدی برای همکاری و تولید آثار فاخر در مسائل دینی و رسانه ای دارند و حتی با استفاده از  ظرفیت شناسی و به کار گیری آن، این مرکز می تواند درارتباط با  تولید دانش های ارزشی، الگو برای سایر مراکز داخلی و خارجی باشد افزود: ظرفیت و توان خوب و بالقوه ای در مرکز پژوهش ها وجود دارد و مهم این است از ظرفیت حوزه علمیه، منابع غنی اهل بیت(ع) و علمای دین در مسائل مخلتف و ارائه رساله های فاخر  استفاده شود عنوان کرد: برنامه ها و کارها قبل از این که مورد نقد قرارگیرد، لازم است در کارگروهی بررسی و تحلیل شوند، تا بتوان از این طریق  جلوی  مشکلات بعدی را گرفت.
عضو خبرگان رهبری یکی دیگر از رسالت های مرکز  پژوهش های اسلامی را عقبه فکری بودن برای صدا وسیما و جامعه درحوزه تولید و فکر و اندیشه دینی و اجتماعی در موضوع سبک زندگی اسلامی و اهل بیت(ع) عنوان کرد و افزود: باید طوری فعالیت کرد، آنچه در این مرکز تولید می شود در صدا وسیما قابل ارائه  باشد و در این مسئله توجه به کیفیت، کمیت و تولیدآثار فاخر فکری و اندیشه  دینی می تواندبسیار مورد توجه قرار گیرد.
آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه صداو سیما می تواند تبدیل به دانشگاه شود؛ البته در صورتی که به مسائل  چون موضوع دین و سبک زندگی نگاه جدی تری شود، افزود: فیلم و سریالی که درصدا وسیما پخش می شود، لازم است به زوایای آن توجه داشت و حتی کسانی که دراین حوزه فعالیت می کنند به مسائل دینی آن نیز توجه کنند ؛ باید از افراط و تفریط در شادی و غم پرهیز شود و بنا هم نیست هر شادی را شاد دانست.
معاون جامعه مدرسین با بیان اینکه این مرکز می توانند منشور اخلاقی، الگوی فرهنگی، معرفتی، اخلاقی و ارزشی را تولید و در عین حال به تولید  فکر و اندیشه دینی نگاه جدید تری داشته باشد، افزود: یکی ازموضوعاتی که نباید از آن غافل بود، مسئله پاسخ گویی به شبهات دینی و در عین حال رصد شبهات دینی و بررسی نیازسنجی، به روز بودن و عدم مزاج گویی و دنبال مشتری نبودن است.
وی با تاکید بر اینکه کار مرکز باید مانند انبیاء الهی باشد و نباید به مشتری مداری فکرکند، بلکه لازم است دنبال هدایت گری باشد گفت: مرکز پژوهش های اسلامی صداو سیما لازم است به بحث خانواده و سبک زندگی نگاه جدی تر داشته و حتی باید قدم های مؤثری بردارد.
امام جمعه قم  بابیان اینکه در زمانی قرار داریم که نگران جدی درمورد فضای مجازی وجود دارد گفت: اکنون فضای مجازی تبدیل به نگرانی جدی شده و برای دفع این خطر، نیازمند به برنامه های مؤثری در این رابطه هستیم تا نگذاریم قربانیان بیشتری از خانواده های اسلامی بگیرد.

ارتباط در ایتا