شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ /۱۵ محرم ۱۴۴۴

مسیر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد:
سخنرانی­ هایی با موضوعاتی همچون عوامل کاهش فرزند آوری، عطف توجه به مخاطرات کاهش نسل، بررسی عوامل فرهنگی مسأله و تبیین نقش حوزیان، با حضور اساتید جمعیت­ شناس از جمله برنامه های این همایش است.
سعید روستا آزاد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ از برگزاری همایش حوزه علمیه و جمعیت خبر داد و افزود: در آستانه ماه محرم و فصل تبلیغ عاشورایی همایش حوزه علمیه و جمعیت با حضور مرجع عالیقدر آیت­ الله سبحانی و سخنرانی رئیس محترم شورای هماهنگی مراکز حوزوی آیت­ الله اعرافی در تاریخ ۲۶ شهریور ماه سال جاری در محل مدرسه امام کاظم(ع) برگزار می شود.
حجت الاسلام روستا آزاد گفت: پس از تشکیل شورای هماهنگی نهادهای عالی مراکز حوزوی با عضویت،مرکز مدیریت حوزه­ های علمیه برادران و خواهران، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، مرکز خدمات حوزه­ های علمیه و جامعه المصطفی العالمیه، و با هدف هماهنگی و هم­ افزایی، کارگروه­ هایی مانند: آموزش، پژوهش، معیشت و مقابله با آسیب­ های اجتماعی شکل گرفته است.
وی با اشاره به موضوع و اهمیت این کار گروه ها عنوان داشت: یکی از کارگروه­ ها­، کارگروه جمعیت است که موضوعی مهم و مورد تأکید مراجع عظام تقلید و رهبر معظم انقلاب اسلامی است. کارگروه جمعیت با هدف تدوین برنامه­ های کوتاه­ مدت و بلند مدت برای مراکز حوزوی راه­ اندازی شده است.
حجت الاسلام روستا آزاد ابراز داشت: در این راستا جلسات منظمی با مسئولیت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شده است.
وی از جمله مصوبات این کارگروه را برگزاری همایش بزرگ «حوزه علمیه و جمعیت» دانست و افزود: در آستانه ماه محرم و فصل تبلیغ عاشورایی همایشی با حضور مرجع عالیقدر آیت­ الله سبحانی برگزار می شود.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در ادامه خاطر نشان شد: برگزاری سخنرانی­ هایی با موضوعاتی همچون عوامل کاهش فرزند آوری، عطف توجه به مخاطرات کاهش نسل، بررسی عوامل فرهنگی مسأله و تبیین نقش حوزیان، با حضور اساتید جمعیت­ شناس از جمله برنامه های این همایش است.
وی در پایان گفت: امیدواریم با توجه و عنایت مبلغان محترم، مسأله جمعیت در اولویت محتواهای تبلیغی قرار گرفته و شاهد جریان­ سازی مؤثر تبلیغی در این مسأله باشیم.

 

ارتباط در ایتا