سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ /۱ رجب ۱۴۴۱

مسیر

حجت الاسلام و المسلمین مومنی:
مباحثی همچون سلفی گری، وهابیت، چگونگی شکل گیری جریان های تکفیری، بررسی و عملکرد گروه تروریستی داعش از جمله محتوای این ره توشه هستند که بر اساس منابع قرآنی مورد بحث قرار گرفته اند.
علی اکبر مومنی

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبرمؤمنی، رئیس گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفت و گو با بلاغ، از تولید و انتشار ره توشه مناطق مشترک خبر داد و گفت: این ره توشه برای اولین بار توسط گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تهیه و منتشر شده است.
وی به بیان اهداف تولید این ره توشه پرداخت و افزود: مبلغان اعزامی به مناطق مشترک باید مخاطبان و نیاز های آن منطقه را به خوبی بشناسند تا بتوانند به خوبی عمل کنند، به همین جهت توسط گروه تأمین منابع تدبیری اندیشیده شد تا ره توشه مناطق مشترک با محتوایی متفاوت تهیه و تدوین شود.
رئیس گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: با توجه به مسائل و آسیب های مذهبی موجود در مناطق مشترک، محتوایی کاربردی و تخصصی در ره توشه مناطق مشترک قرار گرفت.
وی به موضوعات ارئه شده در ره توشه مناطق مشترک پرداخت و عنوان داشت: مباحثی همچون سلفی گری، وهابیت، چگونگی شکل گیری جریان های تکفیری، بررسی و عملکرد گروه تروریستی داعش از جمله محتوای این ره توشه هستند که بر اساس منابع قرآنی مورد بحث قرار گرفته اند.
حجت الاسلام مؤمنی ابراز داشت: در این ره توشه از عقاید شیعه دفاع شده و به مباحثی همچون توسل، زیارت قبور، تفاوت اعمال بین شیعیان و اهل سنت، به صورت دقیق و مفصل پرداخته شده است.
وی گفت: محتوای تولید شده در این ره توشه توسط نویسندگان و کارشناسان توانمند این عرصه همچون حجت الاسلام دکتر علیزاده موسوی و حجت الاسلام دکتر فرمانیان تهیه و تدوین شده است.
رئیس گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: مبلغانی که به مناطق مشترک اعزام می شوند، می توانند نسخه pdf این ره توشه را از پایگاه اطلاع رسانی بلاغ دانلود و استفاده کنند.

نظرات

‌انشاء الله که کتاب مفیدی باشد.