شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ /۱۵ محرم ۱۴۴۴

مسیر

در سفر مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به استان کرمانشاه؛
تحقق مطلوب و موثر فعالیت در عرصه آسیب های اجتماعی منوط به تدوین برنامه مشخص، هدفمند وتجمیع ظرفیت های موجود در استان با همکاری و همیاری مدیران استانی است.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام و المسلمین یحیی کمال در سفری به منظور دیدار با مدیران فرهنگی مرتبط با آسیب های اجتماعی با هدف بستر سازی و برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی وتبلیغی به ویژه تبلیغ تخصصی واعزام مبلغان ومشاوران متخصص در عرصه آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد ،طلاق و مفاسد اخلاقی با نماینده محترم ولی فقیه وامام جمعه کرمانشاه، مدیران کل بهزیستی ،ارشاد اسلامی ،دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر ،اداره کل امور زندان ها ،آموزش وپرورش، مبلغان و گروه های تبلیغی فعال در  کرمانشاه دیدار وگفتگو کرد .
یحیی کمال در این دیدار ضمن معرفی ظرفیت های متعدد دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در عرصه تبلیغ تخصصی ،آموزش مبلغان،طلاب ،فعالان فرهنگی ونیز اعزام مبلغان و مشاوران متخصص  با موضوع آسیب های اجتماعی و راه های مقابله با آن را یکی از مسائل  اساسی در کشور و یکی از مهمترین دغدغه های مقام معظم رهبری دانست.
مدیرکل امورتبلیغی در این خصوص اظهار داشت :با وجود مشکلات و بحران های که دشمنان در منطقه ایجاد کرده اند از جمله جنگ های مختلفی که در سوریه وعراق و یمن به راه انداختند و همچنین مشکلات مختلف کشور از قبیل اشتغال ،تولید بیکاری. ولی براساس شواهد ودلائل مختلف شاید بتوان گفت مهم ترین مسئله ای که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و ایشان را نگران و متاثر کرده همین موضوع آسیب های اجتماعی در کشور است. به طوری که سران نظام ومسئولین کشور را مکلف وموظف کردند تا در این خصوص چاره اندیشی کنند و برنامه ها وفعالیت های پیشگیرانه موثر را با همکاری هم به اجرا در آورند.
حجت الاسلام والمسلمین کمال اظهار امیدواری کرد با فراهم شدن،ظرفیت و بسترمناسب برای حضور اساتید، مشاوران ومبلغان متخصص از سوی مدیران این استان ،در طی یک بازه زمانی یک یا دو ساله شاهد ثابت ماندن و یا کاهش نرخ رشد آسیب های اجتماعی در استان کرمانشاه باشیم .
وی ضمن اعلام آمادگی دفتر تبلیغات اسلامی در زمینه همکاری با مدیران استانی در خصوص مقابله با آسیب های اجتماعی،طی گزارشی فعالیت های انجام شده ونیز برنامه های در دست اقدام ویژه استان کرمانشاه را برشمرد.
وی تحقق مطلوب ،موثر و منتج به نتیجه فعالیت های در عرصه آسیب های اجتماعی را منوط به تدوین برنامه مشخص، هدفمند وتجمیع ظرفیت های موجود در استان با همکاری و همیاری مدیران استانی دانست .
در این دیدار که مدیران و مسئولان با مجموعه ایی از معاونان مرتبط با آسیب های اجتماعی خود شرکت داشتند ،ضمن قدردانی از دفتر تبلیغات اسلامی در خصوص اهتمام ویژه به استان کرمانشاه ،در خصوص در اختیار قرار دادن ظرفیت های مجموعه خود و هر گونه همکاری، با دفتر تبلیغات اسلامی اعلام آمادگی کرده وخواستار استمرار وتداوم این همکاری ها، و همچنین حضور مبلغان در مراکز مختلف از جمله بهزیستی،آموزش وپرورش ،زندان ها،کمپ های ترک اعتیاد ونیز آموزش هنرمندان شدند .    

ارتباط در ایتا