دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ /۲۲ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:
حجت الاسلام روستا آزاد: ایستادگی مردم ایران در مقابل فشارهای فوق سنگین جبهه ی استکبار، به دلیلی تبیین درست مکتب اهل بیت (ع) خصوصا عاشوراست که این وظیفه ی سنگین در طول تاریخ بر دوش مبلغان دین بوده است.

به گزارش خبرنگار بلاغ اولین جلسه از سلسله نشست های راویان مکتب حسینی روز گذشته در مرکز همایش های غدیر برگزار شد.

در این جلسه که حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعید روستا آزاد، ضمن عرض خیر مقدم به مبلغان حاضر در نشست گفت: تبلیغ دین برکات غیر قابل انکاری دارد. از جمله ی این برکات می توان به ترویج فرهنگ ایستادگی و مقاومت که برگرفته از فرهنگ عاشوراست اشاره کرد. مطمئنا بخشی از ایستادگی مردم ایران در مقابل فشارهای فوق سنگین جبهه ی استکبار، به دلیل تبیین درست مکتب اهل بیت (ع) خصوصا عاشوراست که این وظیفه ی سنگین در طول تاریخ بر دوش مبلغان دین بوده است.

وی ادامه داد: کشورهایی که دست شان از دامان اهل بیت (ع) کوتاه است، در مقابل استکبار هیچ گونه ایستادگی و مقاومتی از خود نشان نمی دهند و تنها ایران است که این مقاومت از خود نشان می دهد و بخش قابل توجهی از این ایستادگی مرهون تبیین مکتب امام حسین (ع) است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تبلیغ چهره به چهره را مهم دانست و عنوان کرد: بخش عمده ی فعالیت مبلغان در ایام تبلیغی ماه محرم معطوف به سخنرانی های عمومی می شود. اما سخنرانی های عمومی همه ی اقشار را در بر میگیرید و بسیاری از شبهات و مسائل روز در آن جا قابلیت طرح ندارد. پس در کنار جلسات عمومی، حتما به تبلیغ چهره به چهره اهتمام ویژه داشته باشید. دشمن در فضای مجازی مسیر خطرناکی را برای القاء شبهه در ذهن جوانان ایجاد کرده است و این شبهات باید توسط شما پاسخ داده شود.

حجت الاسلام روستا آزاد با اشاره به یکی از شبهات بی اساس در مورد فساد در جمهوری اسلامی گفت: یکی از تصورات غلطی که در جامعه در حال تزریق می باشد، این موضوع است که فساد گسترده ای در جمهوری اسلامی حاکم است. این تصور قطعا غلط است. کسی منکر وجود فساد نیست، اما اگر فساد در این حد گسترده بود، شاهد این همه پیشرفت در عرصه های گوناگون نبودیم. در بسیاری از حوزه ها در مقایسه با کشورهای پیشرفته ی دنیا پیشرفت های چشم گیری داشته ایم. موضوع قابل توجه این است که این پیشرفت ها در سایه ی شوم تحریم ها و فشارهای سنگین خارجی بوده است که چه بسا بخش کوچکی از این فشارها بسیاری از کشورهای به ظاهر قدرتمند را از پای درآورد.

وی تبیین مواضع اصیل انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی را لازم دانست و اظهار داشت: باید مواضع نظام نسبت به فساد و مقابله با آن تبیین شود. قوه ی قضائیه با قدرت در حال مقابله و مواجهه با فساد است و این مسأله، وظیفه ی ما را سنگین می کند و مطالبات از طلاب نیز زیاد است. امروز جهاد کبیر، جهاد تبیینی است. همه ی ما مدیون انقلاب هستیم. این موج گرایش به اسلام و تشیع که در دنیا به راه افتاده، مدیون انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام روستا آزاد ضمن اشاره به معظلات اجتماعی گفت: یکی از آسیب های جدی و مهم در جامعه، بحث طلاق است. باید در تبلیغ، روی صبر در خانواده تأکید ویژه ای داشته باشید. در گذشته هم مشکلات وجود داشت، اما هیچ گاه به این میزان طلاق وجود نداشت. امروزه سبک زندگی مردم تغییر کرده و میزان طلاق در جامعه افزایش یافته است.