پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ /۷ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خواستار ورود جدی مجلس یازدهم به امر ساماندهی فضای مجازی از منظر قانونی شد.

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، حجت الاسلام و المسلمین سعید روستاآزاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه با اشاره به آغاز بکار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با پیام مقام معظم رهبری اظهار داشت: همان طور که رهبر معظم انقلاب نیز فرموده اند، اولویت کشور همچنان اقتصاد و فرهنگ است و به خصوص در شرایط فعلی تأمین معیشت اقشار ضعیف باید جزو اساسی ترین کارها باشد.

وی افزود: وظیفه و رسالت مجلس در بُعد قانون گذاری و نیز در بُعد نظارت می طلبد که در این دو عرصه با جدیت و اهتمام بیشتری ورود پیدا کند.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی همچنین گفت: با توجه به اهمیت فوق العاده فضای مجازی، لازم است که مجلس یازدهم در زمینه ساماندهی فضای مجازی از منظر قانون گذاری و نیز نظارت بر حسن اجرای قوانین، ورود جدی پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: واقعیت آن است که ما در این زمینه چه در بحث قانون گذاری و چه بحث نظارت بر اجرای قوانین، دچار ضعف ها و نقص های فراوانی هستیم و حال آن که شورای عالی فضای مجازی با وجود جایگاه مهمی که دارد، اما به شکل شایسته و بایسته نتوانسته در این زمینه به وظیفه اصلی خود عمل کند.

حجت الاسلام و المسلمین روستا آزاد همچنین بیان داشت: سخن بنده البته به این معنا نیست که ما به طور کلی فضای مجازی را تهدید تلقی کنیم، بلکه با همان منطقی که مقام معظم رهبری دارند باید آن را به شکل توأمان هم تهدید و هم فرصت بدانیم و از این رو، یکی از اولویت های مجلس یازدهم می بایست ناظر به الزامات فضای مجازی و ساماندهی قانونی این مساله و همچنین نظارت مناسب بر اجرای قوانین در این رابطه باشد.

ارتباط در ایتا