سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ /۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: متأسفانه هنوز بسیاری از مردم خطرات و آسیب های ناشی از کاهش جمعیت کشور را درک نکرده اند که در این باره بیش از هر چیز نیازمند تقویت فعالیت های رسانه ای و فرهنگی هستیم.

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، حجت الاسلام و المسلمین سعید روستاآزاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: امسال برپایه آمار رسمی مسئولان وزارت بهداشت، برای نخستین بار نرخ رشد جمعیتی کشور به کمتر از یک درصد رسید که این مساله نشان دهنده خطر جدی متوجه کشور از ناحیه کاهش جمعیت جوان در سال های پیش روست.

وی افزود: خوشبختانه بسیاری از نمایندگان فعلی مجلس در این باره دغدغه جدی دارند و امید است که در سایه تعامل با قوای مجریه و قضاییه به راهکارهایی عملی در جهت جبران این مساله دست یابند.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی همچنین گفت: هر چند که متأسفانه هنوز بسیاری از مردم خطرات و آسیب های ناشی از کاهش جمعیت کشور را درک نکرده اند، اما با این حال جای امیدواری است که در سال های اخیر رسانه های جمعی به خصوص رسانه ملی و نیز صاحبان تریبون اعم از ائمه جمعه، اساتید دانشگاه، مبلغین و فضلا، اهمیت این موضوع را درک کرده و اقداماتی ولو ناکافی را برای اطلاع رسانی به مردم و تشریح چرایی افزایش جمعیت در سطح جامعه انجام داده اند.

وی خاطرنشان کرد: آن چه به نظر بنده می رسد این است که ما باید ناظر به مخاطبان گوناگون، برنامه ها و بسته های تشویقی متعددی برای رشد جمعیت در کشور در نظر بگیریم و در ضمن، شاهد استمرار فعالیت های رسانه ای، فرهنگی و نیز اجتماعی در این باره باشیم.

وی در خاتمه بیان داشت: در کنار این فعالیت ها، نباید از اهمیت سامان دادن به اوضاع نامطلوب اقتصادی کشور غافل شد، چرا که اگر وضعیت اقتصادی کشور بهتر شود، قطعاً تأثیرش را در مباحث فرهنگی و اجتماعی از جمله در بحث ازدواج به موقع نسل جوان خواهد گذاشت.