رفتن به محتوای اصلی
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:

حفظ وحدت علمای اسلام یک وظیفه دینی و شرعی است

تاریخ انتشار:
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در جمع اساتید و علمای اهل سنت چابهار اظهار داشت: حفظ نظام و حفظ وحدت علمای اسلامی یک وظیفه دینی و شرعی می باشد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، نشست صمیمی حجت الاسلام والمسلمین دکتر روستا آزاد  معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با برخی از اساتید و علمای اهل سنت چابهار در محل حوزه علمیه جامعه الحرمین شریفین اهل سنت این شهرستان برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روستا آزاد از همراهی علمای اهل سنت با نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای حفظ وحدت تقدیر و تشکر کرد و اظهار نمود: همراهی و همدلی علمای اهل سنت با نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای حفظ وحدت و آرمان ها از برکات این نظام است که علمای اهل سنت در کنار علمای اهل تشیع در جهت حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی تلاش می کنند.

وی در ادامه با بیان آیاتی از کلام الله مجید در جهت قدرشناسی از نعمات الهی نعمت جمهوری اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری را یکی از نعمت های الهی بر این امت دانست و افزود: حفظ نظام و و وحدت علمای اسلام یک وظیفه دینی و شرعی است که همه ما بر حفظ آن باید اهتمام ویژه داشته و قدردان نعمت رهبری فرزانه و عالم باشیم.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه ارتباط میان علمای شیعه و سنی باعث از بین رفتن بسیاری از شبهات شود گفت: باید راهکارهایی اتخاذ شود که علمای دو طرف از نظرات علمی هم استفاده کنند زیرا این امر باعث می شود شبهات در اذهان عمومی رفع و نشست ها و مباحثه ها باعث هم افزایی و همدلی شوند.

وی حضور حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی که از کارکنان سابق دفتر تبلیغات اسلامی بوده و هم اکنون مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت در شهرستان چابهار شده اند را به فال نیک گرفت و بیان داشت: حضور جناب عبداللهی بعنوان مسئول نهاد مقام معظم رهبری در این شهرستان بسیار ارزشمند است و می توان از ظرفیت های این نیروی بومی در حفظ وحدت علمای تشیع و تسنن استفاده کاملتری داشت.

شایان ذکر است در ابتدای این نشست مولوی بزرگ زاده از علمای اهل سنت شهرستان چابهار به ارائه گزارشی از وضعیت حوزه های علمیه اهل سنت در این منطقه پرداخت.
 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.