چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ /۱۹ رجب ۱۴۴۲

مسیر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دیدار با آیت الله جزایری، حوزه علمیه ممتاز و بالنده خوزستان را مرهون مجاهدت های آیت الله موسوی جزایری دانست.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم طی سفری به استان خوزستان با آیت الله موسوی جزایری رئیس حوزه علمیه اهواز  دیدار کرد.

در این دیدار معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم کشور، ضمن ارائه گزارشی، حوزه علمیه ممتاز و بالنده خوزستان مرهون مجاهدت های آیت الله موسوی جزایری دانست.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: آنچه باید در اولویت دفتر تبلیغات اسلامی قرار گیرد، مقابله با وهابیت است.

وی خاطر نشان کرد: تقاضا داریم برای تسهیل امور برای خوزستان از قواعد عادی اداری صرف نظر شود و به شکل ویژه و سریع نسبت به امورات تصمیمات و اجرایی اتخاذ گردد.

رئیس حوزه علمیه اهواز  برای ادامه درست فعالیت ها خواستار بیشتر شدن اختیارات مدیران دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان شد و گفت: بدین شکل می توان به صورت آزاد تر در زمینه تربیت نیرو ورود کرد.

آیت الله جزایری راه اندازی دوره های سطح های ۳ و ۴ نقد وهابیت در استان خوزستان را خواستار شد و عنوان کرد: نیروهای خوب و مستعد در استان خوزستان باید جذب و به کارگیری شوند، و طی این سالها هرچه نیرو تربیت شده اکنون به دوبرابر آن تعداد نیازمند هستیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در خصوص ظرفیت استان به لحاظ زبان عربی گفت: باتوجه به ظرفیت خوزستان در زبان عربی، ضروری است نسبت به برنامه ریزی برای فعالان فرهنگی عراق اقدام شود.