پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ /۷ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی :
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دیدار صمیمی با سردار شاهچراغی فرمانده سپاه استان قم گفت: آسیب های اجتماعی در شهر مقدس قم رو به افزایش است و برای رفع این آسیب ها، نیازمند برنامه جامع و کامل می باشیم.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام سعید روستا آزاد در دیدار صمیمی با سردار شاهچراغی فرمانده سپاه علی ابن ابی طالب استان قم در خصوص ظرفیت های مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در رابطه با کاهش آسیب های اجتماعی و همکاری با سپاه استان قم مطالبی را بیان کرد.

حجت الاسلام روستا آزاد اظهار داشت: مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با توجه به ابعاد مختلف آن مانند؛ پژوهشگاه، معاونت فضای مجازی، مرکز ملی پاسخگویی به مسائل دینی، مرکز ملی نوآوری و خلاقیت و ...، دارای ظرفیتی منحصربه فرد در حوزه تبلیغ معارف دینی می باشد.

وی در ادامه مطالب خود افزود: درخصوص فعالیت های فرهنگی و تبلیغی دنبال این نیستیم که اسمی از ما ثبت شود بلکه آنچه که مهم است نفس فعالیت های فرهنگی و تبلیغی و هدف از آن فعالیت ها می باشد و این دیدگاه در تمام قسمت های مختلف مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی در کل کشور حاکم است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: درخصوص همکاری این مجموعه با سپاه استان قم باید جلساتی برگزار شود تا مشخص شود چه کارها و فعالیت هایی در چه مقطع و چه زمانی باید صورت گیرد تا حوزه فعالیت های هر مجموعه بطور دقیق مشخص شود.

حجت الاسلام روستا آزاد تبلیغ در حوزه اصناف را امری مهم برشمرد و بیان کرد: فعالیت های فرهنگی و تبلیغی در حوزه اصناف خیلی مهم است، صحبت کردن با مسئولین اصناف و کسبه و آگاه کردن آنها نسبت به مسائل احکام کسب و کار و معارف دینی نقش بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد که نباید از این امر غافل شویم.

معاون فرهنگی و تبلیغی به موضوع افزایش آسیب های اجتماعی در شهر قم اشاره کرد و گفت: آسیب های اجتماعی در شهر مقدس قم رو به افزایش است که نسبت به این امر کمی با غفلت مسئولین و نهادهای فرهنگی استان قم و همچنین کم توجهی عمومی در شهر، روبرو هستیم و این زنگ خطری برای چهره ظاهری و سابقه درخشان شهر مقدس قم می باشد. لذا برای رفع این آسیب های اجتماعی نیازمند برنامه ای جامع و کامل می باشیم.

گزارش تصویری

ارتباط در ایتا