يكشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ /۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۱

مسیر

آیت الله مقتدایی تاکید کرد؛
آیت الله مقتدایی با تاکید بر تبلیغ و کار گروهی گفت: این اقدام مبارکی است و مورد تاکید مقام معظم رهبری در سفراخیر ایشان به قم بوده است.
دیدار حجت الاسلام روستاآزاد با آیت الله مقتدایی

به گزارش خبرنگار بلاغ حجت الاسلام و المسلمین سعید روستاآزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت الله مقتدایی دبیر شورای عالی حوزه های علمیه کشور، به ارائه گزارشی در خصوص اعزام مبلغان در ماه های محرم و صفر و همچنین اعزام به عتبات عالیات در اربعین حسینی پرداخت.
در این دیدار آیت الله مقتدایی با تاکید بر تبلیغ گروهی گفت: این اقدام مبارکی است و مورد تاکید مقام معظم رهبری در سفراخیر ایشان به قم بوده است.
ایشان ظرفیت حوزه علمیه را در فعالیت های گروهی خوب دانست و افزود: در حوزه علمیه اقداماتی در این راستا انجام شده است و مجمع نمایندگان طلاب نیز بحث اعزام گروهی را در طرح های خود دارند.
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه کشور ادامه داد: باید دفتر تبلیغات اسلامی با مدیران حوزه و نمایندگان ولی فقیه استان ها و نمایندگان طلاب هماهنگ شوند تا این اقدام مبارک حمایت شود.
ایشان کارگروهی را بسیار اساسی دانست و گفت: در بخش تبلیغ مجازی نیز فعالیت گروهی باید انجام شود و نیاز به آموزش مبلغان است تا با دقت بالا و اطمینان نقاط ضعف به نقاط قوت تبدیل شود.
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام و المسلمین روستا آزاد در خصوص تعامل دفتر تبلیغات اسلامی با معاونت تبلیغ حوزه خاطر نشان کرد: طبق هماهنگی صورت گرفته با معاونت تبلیغ حوزه علمیه قم، طلاب و روحانیون برای تشکیل پرونده تبلیغی با مراجعه به این نهاد پس از انجام مصاحبه و گذراندن ۷۰ ساعت آموزشی به دفتر تبلیغات اسلامی جهت تشکیل پرونده و اعزام در ایام تبلیغی معرفی می شوند.
همچنین حجت الاسلام یحیی کمال مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به فعالیت های گروه های تبلیغی در مناطق مختلف کشور، تاکید کرد: دفتر تبلیغات اسلامی توجه و اهتمام ویژه ای به حمایت و اعزام گروه های تبلیغی در مناطق مختلف کشور دارد.
اباذر جعفری مدیرکل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی نیز ضمن توضیح در خصوص فعالیت های مبلغان و گروه های تبلیغی در بخش های مجازی، رسانه ای و مکتوب هنری گفت: اداره کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی با تحت پوشش قرار دادن بیش از ۶۰ گروه تبلیغی در این سه بخش، پشتیبانی محتوایی این گروه ها را نیز در اختیار دارد که از جمله کارهای قابل توجه در بخش رسانه ای می توان به مجموعه مستند سفره های نور اشاره کرد که طی دو سال در ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه سوم سیما رفت.