شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ /۱۰ صفر ۱۴۴۳

مسیر

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:
رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این‌‌که در ماجرای فتنه عده‌ای شعار «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» سر دادند که که دل و جگر اسرائیل شاد شد، گفت: قرآن می‌‌فرماید در راه آزادی مستضعفانی که زیر چکمه‌ها ناله می‌کنند بجنگید.
محسن قرائتی

به گزارش بلاغ به نقل از رسا، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور سحرگاه امروز در برنامه تلویزیونی ماه خدا که از شبکه یک سیما پخش شد، با بیان این که ماه مبارک رمضان ماه قرآن، روزه، عبادت و عفو است، گفت: یکی از راه های عفو الهی این است که ما نیز دیگران را عفو کنیم.
وی افزود: خداوند می فرمایند که انسان ها باید برخوردهای نادرست یکدیگر را ببخشند و اوضاع را به سابق باز گردانند، انسان نباید نبش قبر کند که فلان کس چه چیزی گفته یا چه عملی انجام داده است، همانگونه که نبش قبر حرام است نبش آبرو نیز حرام به شمار می رود.
رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان این که اگر انسان دوست دارد خداوند او را ببخشد باید در قبال مردم این بخشندگی را اجرا کند، اظهار داشت: باید برای یکدیگر دعا کنیم، ائمه طاهرین(ع) وقتی دعایی می کنند به عنوان مثال برای همه فقرا درخواست دارند.
وی با تأکید بر این که نماز انسان را تربیت می کند، ادامه داد: انسان در نماز نمی تواند به جای «السلام علینا» از «السلام علیَّ» استفاده کند، در دعاهای ماه مبارک رمضان نیز بسیار از واژه«کل» استفاده شده است یعنی این که باید برای همه دعا کرد.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی ابراز داشت: چند سال قبل در ماجرای فتنه عده ای شعاری دادند که دل و جگر اسرائیل شاد شد، شعار این افراد«نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» بود؛ اسرائیل نیز همین را می خواهد که ایران حمایت خود از فلسطین را بردارد.
وی عنوان کرد: قرآن کریم می فرماید هرجای کره زمین مستضعفی ناله کرد انسان باید به فریادش برسد، قرآن می فرماید چرا انسان در راه آزادی مستضعفانی که زیر چکمه ها ناله می کند نمی جنگد، روایت داریم اگر کسی با شکم سیر بخوابد اما همسایه اش گرسنه باشد ایمان ندارد.
رییس ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: کسی نمی تواند به بهانه این که خمس و زکات خود را داده نسبت به ناله مظلوم و مستضعف بی خیال باشد، انسان باید تعهد داشته باشد؛ از برکات ماه مبارک رمضان این است که انسان را یاد همه فقرا و گرفتارها می اندازد.
وی اضافه کرد: باید از فردگرایی و خود بینی جدا شویم، یکی از برکات ازدواج نیز همین است چون کسی که زن ندارد فقط خود را می بیند اما زمانی که ازدواج کند این خود بودن باز می شود، ان شاء الله  از همه توسعه، عفو ها و رحمت های ماه رمضان برخوردار باشیم.

ارتباط در ایتا