سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ /۱ ربيع الأول ۱۴۴۴

مسیر

با حضور آیت الله سبحانی صورت گرفت؛
در دیدار نخبگان تبلیغی با آیت الله سبحانی از کتاب های «منتخب سفینه البحار»،‌ «تبلیغ بالینی»، «زبان بایدها و نبایدها» و نرم افزار «ره توشه راهیان نور» رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، در حاشیه دیدار نخبگان تبلیغی با آیت الله سبحانی که روز دوشنبه در دفتر آن مرجع برگزار شد، از تولیدات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی رونمایی شد. در این مراسم از نرم‌افزار «ره توشه راهیان نور»، کتاب های «منتخب سفینة البحار»، «تبلیغ بالینی» و «زبان بایدها و نبایدها» توسط آیت الله سبحانی رونمایی به عمل آمد.
حجت الاسلام و المسلمین روستا آزاد در این مراسم گفت: در سالهای اخیر چاپ «ره توشه راهیان نور» حدود پانزده هزار نسخه بوده است؛ که از این تعداد ده هزار نسخه، در اختیار مبلغان اعزامی در شهرها و شعب مختلف دفتر تبلیغات قرار می‌گیرد و بقیه هم به سازمان های مختلفی که متقاضی هستند ارسال می شود.
وی افزود: در کنار انتشار کاغذی «ره توشه راهیان نور» نرم‌افزار اندروید و پی دی اف آن هم تهیه و بارگذاری می‌شود؛ که الحمدالله با استقبال بسیار خوبی همراه بوده است و سال گذشته نرم افزارهای ماه محرم و رمضان هرکدام قریب به ۲۵ هزار بار دانلود شده است. نرم افزار «ره توشه راهیان نور» که امروز به دست آیت سبحانی رونمایی می شود، دربرگیرنده مجموعه «ره توشه» های بیست سال گذشته می باشد که در یک لوح فشرده جمع آوری شده و براساس سنوات و موضوعات قابل جستجو می باشد.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: یکی از روشهای تبلیغی حضور مبلغ در بیمارستان و بر بالین بیمار است؛ که کتاب «تبلیغ بالینی» حاوی راه و رسم، فنون و نحوه تعامل مبلغ با بیمار، پزشک و پرستار می باشد. این کتاب حاصل جمع آوری یک گروه تبلیغی در خراسان رضوی است که مدتی است روی این نوع از تبلیغ تمرکز داشته اند.
وی افزود: کتاب «منتخب سفینه البحار» توسط یکی از محققین عزیز جمع آوری شده است، که موارد مورد نیاز مبلغ از مجموعه هشت جلدی سفینه البحار را در یک جلد ۱۱۰۰ صفحه‌ای با همان باب بندی که مرحوم محدث قمی داشته اند، خلاصه کرده است .
حجت الاسلام روستا آزاد در پایان ابراز داشت: آخرین مورد هم کتاب «زبان بایدها و نبایدها» است؛ که صد مورد حکایت از عالمان و مراجع گذشته در مورد تحفظ زبان، در آن جمع آوری شده است.

ارتباط در ایتا