پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ /۷ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

به همت اداره کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین؛
نشست هماهنگی با حضور نمایندگان مراکز مشارکت کننده در سومین همایش ملی فضای مجازی پاک در سالن جلسات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد و نمایندگان مراکز مختلف به بیان دیدگاه ها و نظرات پیرامون نحوه برگزاری همایش فضای مجازی پاک پرداختند.
نشست فضای مجازی پاک

به گزارش خبرنگار بلاغ، نشست هماهنگی نمایندگان مراکز مشارکت کننده در سومین همایش ملی فضای مجازی پاک، با حضور اباذر جعفری مدیرکل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی و دکتر رسول جلیلی عضو شورای عالی فضای مجازی، روز پنجشنبه ۱۶ دی ماه در سالن جلسات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
در این نشست اباذر جعفری، مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی، به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته پرداخت و گفت: توجه به جنبه تبلیغی و ترویجی یکی از اهداف برگزار کننده گان این همایش بوده است و در همین زمینه از نظرات مراکز حوزوی، دانشگاهی و برخی موسسات فرهنگی استفاده کردیم.
وی افزود: در توافقی که با ISC و پژوهشگاه علوم فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی صورت گرفته، مقرر شد که مقالات برگزیده کمیته علمی همایش، به عنوان مقالات ISC هم پذیرفته شوند که موجب ارتقا رتبه علمی ارائه دهندگان مقالات می باشد؛ و تاکنون قریب به ۷۱ چکیده مقاله به دبیرخانه ارسال شده است.
مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین با اشاره به برگزاری نشست های تخصصی ابراز داشت: برای دانش پژوهان مراکز تخصصی حوزوی و خواهران جامعه الزهرا نشست هایی برگزار شد و از آنها برای ارسال آثارشان دعوت به عمل آمد.
دکتر رسول جلیلی عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به پیشینه همایش فضای مجازی پاک، اظهار داشت: جمعیت توسعه گران فضای مجازی پاک به دنبال سالم سازی و توسعه فضای مجازی به صورت توامان هست و برخی مقالات که امروز به دبیرخانه همایش ارسال شده است در همین زمینه تدوین شده است که امیدواریم برگزاری این نشست به میزبانی دفتر تبلیغات اسلامی و در شهر مقدس قم تاثیر بسزایی در تبیین و تحقق فضای مجازی پاک داشته باشد.
در ادامه این نشست نمایندگان مراکز مختلف به بیان دیدگاه ها و نقطه نظراتشان پیرامون نحوه برگزاری و اجرای سومین همایش ملی فضای مجازی پاک پرداختند.

گزارش تصویری

ارتباط در ایتا