جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

به همت اداره کل امور تبلیغی برگزار شد؛
جلسه شورای هماهنگی گروه های تبلیغی استانها حضور معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، جلسه شورای هماهنگی گروه های تبلیغی استانها، چهارشنبه ۲۲ دی ماه در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمییه قم برگزار گردید.
در این نشست که با حضور معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی و رؤسای شوراهای گروه های تبلیغی به همت اداره کل امور تبلیغی برگزارد شد، هر کدام از رئیس شوراها به ارائه گزارشی از فعالیت های خود پرداختند و نکته نظرات خود را به منظور ارتقای کیفیت فعالیت های تبلیغ گروهی توضیح دادند.

امکاناتی عظیم تبلیغی اکنون در طول تاریخ بی سابقه است

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، پیروزی انقلاب را ثمره مجاهدت ها و خون شهدا و زحمت کشان انقلاب عنوان نمود و گفت: این امکاناتی عظیمی که برای تبلیغ دین مبین اسلام، هم اکنون به برکت انقلاب اسلامی در اختیار ما قرار دارد در طول تاریخ بی سابقه است بنابراین باید نهایت تلاش خود را به منظور کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی به کار بگیریم.

قویت گروه های ضعیف به جای حذف

وی همچنین به آیه ۱۴ سوره یس اشاره نمود و اظهار داشت: آیات مختلفی در قرآن بر روی اتحاد و همبستگی بر کارهای خیر تاکید و جوانب مختلف آن را بیان می نمایند، از جمله آیه ۱۴ سوره یس که می توان از آن استباط نمود که اگر گروهی تبلیغی نتوانست در بین مخاطب توفیقی به دست آورد باید آن را تقویت نمود نه اینکه منحل کرده و کنار گذاشت.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به فعالیت قطب ها و میزهای تخصصی اشاره نمود و افزود: گروه های تبلیغی از جمله امکاناتی هستند که می توانند در پیاده ساز اهداف قطب ها نقش فعالی ایفا نمایند.

وظایف شوراهای گروه های تبلیغی

در این جلسه همچنین حجت الاسلام و المسلمین یحیی کمال مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، هدف از تشکیل این جلسه را تقویت هرچه بیشتر شوراها گروه ها تبلیغی عنوان نمود و اظهار کرد: این جلسه به منظور بازنگری در آین نامه شوراهای گروه های تبلیغی به منظور تقویت این شورا ها و استفاده بیش از پیش از ظرفیت این شورا ها ی باشد.
وی به بازنگری در وظایف شوراها اشاره کرد و گفت: از جمله وظایف شورا ها: ارزیابی گروه ها، نیاز سنجی و توانمند سازی گروه ها، مرجع تشخیص ظرفیت ها برای افزایش گروه ها، مدیریت کلان گروه ها، شناسایی و تقویت گروه های ضضعیف و تعالی دادن هماهنگی گروه ها می باشد.

گزارش تصویری

ارتباط در ایتا