جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

سلسله نشست های انتقال تجارب با موضوع:
نهمین نشست انتقال تجارب گروه های تبلیغی اداره کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با موضوع مهارت‌ها و فنون کلاس‌داری، در ساختمان معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
جلسه انتقال تجارب تبلیغی

به گزارش خبرنگار بلاغ، به همت اداره کل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نهمین نشست از سلسله نشست‌های انتقال تجارب گروه‌های تبلیغی با موضوع آموزش مهارت ها و فنون کلاسداری در سالن معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین حسین زاده، سرگروه گروه تبلیغی «حامیان ولایت»، گفت: یکی از نکات مهمی که گروه های تبلیغی باید به آن توجه داشته باشند ارتباط و تعامل با سازمان تبلیغات،‌ آموزش و پرورش و امام جمعه محل تبلیغی است؛ همچین از ظرفیت سایر مراکز فرهنگی همچون اداره ارشاد، تربیت بدنی و ... نباید غافل شد.
وی افزود: گروه تبلیغی موفق گروهی است که نه تنها با مراکز فرهنگی مختلف ارتباط دارد، بلکه این مراکز را بهم مرتبط می‌کند و خود در حلقه وسط این ارتباط قرار می گیرد.
در ادامه نشست حجج اسلام نادرپور و حسینی ضمن ذکر تجارب تبلیغی خود، به اجرای عملی شیوه های کلاسداری پرداختند.
حجت الاسلام و المسلمین حقیقت در پایان نشست ضمن بررسی روش‌های تبلیغی کلاسداری اظهار داشت: در اجرای برنامه همیشه باید برنامه ریزی قبلی داشت و روش های تبلیغی را باید متناسب با مقدار زمان و وضعیت فرهنگی محل تبلیغی انتخاب کرد. اگر مبلغان به این نکته توجه داشته باشند قطعا نتایج خوبی در کلاسداری و تبلیغ به دست خواهند آورد.
وی افزود: یکی از روش‌های کلاسداری استفاده از بازی است و باید در انتخاب آنها به میزان جذابیت و ارزش محتوایی آن توجه داشته باشیم. روش‌های دیگری هم در کلاسداری وجود دارد که در نشست های آتی با حضور مبلغان بررسی خواهیم کرد.

گزارش تصویری

ارتباط در ایتا