سلسله نشست های انتقال تجارب با موضوع:

آموزش مهارت‌ها و فنون کلاس‌داری

تاریخ انتشار: 22:21 - 1395/10/30
نهمین نشست انتقال تجارب گروه های تبلیغی اداره کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با موضوع مهارت‌ها و فنون کلاس‌داری، در ساختمان معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
جلسه انتقال تجارب تبلیغی

به گزارش خبرنگار بلاغ، به همت اداره کل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نهمین نشست از سلسله نشست‌های انتقال تجارب گروه‌های تبلیغی با موضوع آموزش مهارت ها و فنون کلاسداری در سالن معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین حسین زاده، سرگروه گروه تبلیغی «حامیان ولایت»، گفت: یکی از نکات مهمی که گروه های تبلیغی باید به آن توجه داشته باشند ارتباط و تعامل با سازمان تبلیغات،‌ آموزش و پرورش و امام جمعه محل تبلیغی است؛ همچین از ظرفیت سایر مراکز فرهنگی همچون اداره ارشاد، تربیت بدنی و ... نباید غافل شد.
وی افزود: گروه تبلیغی موفق گروهی است که نه تنها با مراکز فرهنگی مختلف ارتباط دارد، بلکه این مراکز را بهم مرتبط می‌کند و خود در حلقه وسط این ارتباط قرار می گیرد.
در ادامه نشست حجج اسلام نادرپور و حسینی ضمن ذکر تجارب تبلیغی خود، به اجرای عملی شیوه های کلاسداری پرداختند.
حجت الاسلام و المسلمین حقیقت در پایان نشست ضمن بررسی روش‌های تبلیغی کلاسداری اظهار داشت: در اجرای برنامه همیشه باید برنامه ریزی قبلی داشت و روش های تبلیغی را باید متناسب با مقدار زمان و وضعیت فرهنگی محل تبلیغی انتخاب کرد. اگر مبلغان به این نکته توجه داشته باشند قطعا نتایج خوبی در کلاسداری و تبلیغ به دست خواهند آورد.
وی افزود: یکی از روش‌های کلاسداری استفاده از بازی است و باید در انتخاب آنها به میزان جذابیت و ارزش محتوایی آن توجه داشته باشیم. روش‌های دیگری هم در کلاسداری وجود دارد که در نشست های آتی با حضور مبلغان بررسی خواهیم کرد.

گزارش تصویری

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.