دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ /۲۳ ربيع الثاني ۱۴۴۳

مسیر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم:
برگزاری نشست های علمی و کاربردی با هدف لزوم آشنایی مبلغان با سواد رسانه ای و مهارت های زندگی و انس با قرآن و همچنین بحث آشنایی با روش های تدریس آسان و موثر قرآن کریم، قبل از اعزام به تبلیغ ماه مبارک رمضان.
حجت الاسلام سعید روستا آزاد

حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ از برگزاری گردهمایی بزرگ مبلغان و برگزاری نشست های علمی و کاربردی با هدف لزوم آشنایی مبلغان با سواد رسانه ای و مهارت های زندگی و انس با قرآن و همچنین بحث آشنایی با روش های تدریس آسان و موثر قرآن کریم، قبل از اعزام به تبلیغ ماه مبارک رمضان خبر داد.
حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد با اشاره به گردهمایی بزرگ مبلغان قبل از اعزام به تبلیغ ماه مبارک رمضان تصریح کرد: به خواست خدا همچون سال های گذشته این گردهمایی بزرگ به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و با مشارکت مدیریت حوزه های علمیه و سازمان تبلیغات و دیگر نهاد ها و با حضور رییس محترم مجلس شورای اسلامی و یکی از مراجع عظام تقلید در تاریخ ۱ خرداد سال جاری برگزار خواهد شد که تمامی مبلغان می توانند در این گردهمایی شرکت کنند.
وی گفت: پیش از اعزام مبلغان به تبلیغ ماه مبارک رمضان یک سری نشست های علمی و کاربردی و مهارتی در چند رده و موضوع  برای مبلغان برگزار می شود.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در ادامه  به تبیین موضوعات این نشست ها پرداخت و افزود: یکی از موضوعات با توجه به اهمیت بحث قرآن، موضوع ایجاد انس با قرآن برای مبلغان وهمسران آنان و خواهران مبلغه است که با حضور استاد بهجت پور برگزار خواهد شد.
وی عنوان کرد: از دیگر نشست ها با توجه به اهمیت آن، نشست آشنایی با روش تدریس روانخوانی قرآن است که بر اساس آن یکی از فعالیت های اصلی مبلغان در ماه مبارک رمضان برگزاری جلسات آموزشی قرآن کریم در مناطق تبلیغی است که اعم از بحث تفسیر و روخوانی  و روانخوانی قرآن است و همچنین این نشست مربوط به آشنایی با فنون تدریس قرآن است که از طرق نرم افزار مربوطه، مبلغان با فنون و روش های تدریس آشنا خواهند شد.
سعید روستا آزاد گفت: با توجه به اهمیت بحث فضای مجازی و لزوم آشنایی مبلغان با چالش های در این حوزه نشستی با عنوان فضای مجازی و سواد رسانه ای طراحی شده که ان شالله در یک نشست ۴ ساعته مبلغان با آن آشنا خواهند شد.
وی به موضوع آسیب های اجتماعی و همچنین بحث اطلاق اشاره کرد و افزود: یکی از موضوعات بسیار مهم آشنایی مبلغان با مهارت های زندگی است و دوره ۵ جلسه ای با این مضمون تدارک دیده شده که شامل موضوعاتی همچون طلاق، پیشگیری و کنترل و کاهش آن است. وی در ادامه گفت: این دوره متمرکز بر آشنایی مبلغان اعزامی به چهار استان تهران، البرز، خوزستان و کرمانشاه به لحاظ اهمیت بیشتر این مسئله در این نقاط خواهد بود.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: تمامی مبلغان اعزامی به سفر تبلیغی ماه مبارک رمضان می توانند در این نشست ها شرکت کنند و با دستی پر و جامع تر به تبلیغ ماه مبارک رمضان اعزام شوند.

جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

نظرات

با سلام وتشکرخواستم عرض کنم که دوره ها اگرپنج شنبه هابرگزارشودشایدفرصت برخی ازدوستان بهترباشد موفق باشید.
اینکه فرموده انداول خرداددیره خیلی ها جاهای دور میرن که اگه زودترنروندمنطقه تبلیغی خودراازدست میدهند این راتجربه به شخصه بنده میگه لطف کنید قبل ازخرداد نشست علمی رابرگزار نمایید لطفا؟ پیام مرابه گوش مسئول برسانید باتشکراز همکاریتان
با سلام و خسته نباشید. چرا در شهرهای مثل مشهد و اصفهان چنین دوره هایی برگزار نمی شود؟ چرا همه دوره ها در قم است؟
با سلام دقت شود وقت کلاس کی انداخته میشود
سلام علیکم با توجه به اینکه اقایان مبلغ وقت شرکت در برخی از این جلسات مانند جلسات خانواده که طی ۴ روز برگزار میشود را ندارند و خانوادهشان را همراه خودشان به تبلیغ میبرن از سوی همسرانشان هم علم و هم سابقه چندین سا له دارن فکر می کنم درست نباشد که فقط به صرفه نداشتن پر ونده تبلیغی از این دوره ها محروم شوند همسر یک مبلغ فعال با تشکر
بسیارعالی
ارتباط در ایتا