يكشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ /۱۵ شوال ۱۴۴۱

مسیر

متون علمی آموزشی مبلغان
کتاب ره توشه راهیان نور ویژه اربعین حسینی به همت گروه تامین منابع دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر و در همایش توجیهی آموزشی اعزام مبلغان اربعین حسینی که ۲۱ آبان ماه در مرکز همایش‌ های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار گردید، رونمایی شد.
ره توشه

به گزارش بلاغ کتاب ره توشه راهیان نور ویژه اربعین حسینی به همت گروه تامین منابع دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر و در همایش توجیهی آموزشی اعزام مبلغان اربعین حسینی که ۲۱ آبان ماه در مرکز همایش‌ های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار گردید، رونمایی شد.

معرفی کتاب

این کتاب برای نخستین بار به مناسبت اربعین حسینی منتشر گردیده و در قالب ۱۱ مقاله به طرح مباحثی متنوع درباره اربعین حسینی، زائران کربلای معلا و نکات و توصیه های مفید مربوط به مراسم پیاده روی بزرگ زیارت اربعین می پردازد.
جایگاه زیارت امام حسین علیه السلام با تاکید بر زیارت اربعین به قلم حجت الاسلام علی اکبر بابازاده،‌ پیامها و مضامین زیارت اربعین و نیز زیارت عاشورا؛ پیامها و نکته ها اثر حجت الاسلام و المسلمین جواد محدثی، سه مقاله نخست کتاب ره توشه راهیان نور اربعین می باشد.
از دیگر مقالات ره توشه اربعین می توان به باید ها و نباید های عزاداری از حجت الاسلام علیرضا انصاری، اربعین و پیام مقاومت اثر حجت الاسلام پاک نیا تبریزی، اربعین و انتظار به قلم حجت الاسلام خدامراد سلیمیان و همچنین احکام عزاداری و زیارت امام حسین علیه السلام نوشته حجت الاسلام عبدالرحمن انصاری؛ اشاره کرد.
مقالات روضه های اربعین اثر محمد حسین فکور، مهارت های ارتباطی در اسلام نوشته محمد سبحانی نیا، توصیه فرهنگی و عبادی مراسم اربعین به قلم حجت الاسلام محمدرضا بهروز و نیز توصیه های بهداشتی در سفر از حجت الاسلام علی اکبر بابازاده، از بخش های انتهایی کتاب ره توشه راهیان نور ویژه اربعین حسینی می باشد.
شایان ذکر است مقالات ارائه شده در این کتاب به مبلغان گرامی این فرصت را می دهد تا توشه ای از مباحث گوناگون مربوط به اربعین امام حسین علیه السلام برگیرند و البته خود نیز نکاتی دیگر بر آن بیفزایند تا نتیجه مطلوب تری عایدشان گردد.

نظرات

خدامراد سلیمیان
عالی