شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ /۱۵ محرم ۱۴۴۴

مسیر

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تأکید کرد:
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به ضرورت حضور جدی حوزویان در فضای مجازی گفت: فلسفه وجودی ما در این عرصه، انجام کار مثبت فرهنگی است.
حجت الاسلام قطبی

به گزارش بلاغ، به نقل از حوزه، حجت الاسلام والمسلمین قطبی (رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان) در نشست «انگیزه سازی فعالیت در فضای مجازی» با موضوع «حمایت از طلاب جهت حضور در عرصه های نوین تبلیغی» که با حضور طلاب و دانش آموختگان، در مركز تخصصي فقه و اصول النفيسه اصفهان برگزار شد، دیجیتالی شدن را بهترین ابزار ارتباطی برای تعامل بشر عنوان کرد و گفت: ما به عنوان یک طلبه قرار نیست کار فنی انجام دهیم، اما نباید نسبت به موضوع فضای مجازی که تمام افعال ما را تحت الشعاع خود قرار داده، بی تفاوت باشیم. زمانی که فضای مجازی در کشور وارد شد، با هدف منع از حضور در این فضا با رویکرد تحذیری روبرو گردید، اما اکنون آن رویکرد تغییر کرده است.
وی بر ضرورت حضور جدی حوزویان در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: فلسفه وجودی ما در این عرصه، انجام کار مثبت فرهنگی است.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان قابلیت و ظرفیت شناسی را از دیگر رویکردهای فضای مجازی برشمرد و تصریح کرد: طلاب باید در تبلیغ و ارتباطات خود با توده مردم از این ظرفیت استفاده کنند. کمترین کار، ضبط سخنرانی در محافل تبلیغی و منتشر کردن آن است.
وی ادامه داد: تلاش، بالاتر از عاملیت سطح هدایتگری است و طلابی می توانند در این سطح موفق باشند که نسل امروز جامعه را بشناسند تا بتوانند هسته های فکری، فرهنگی و نخبگان جامعه را هدایت کنند.
حجت الاسلام  قطبی با اشاره به اهم برنامه ها و فعالیت های تبلیغی، آموزشی و پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی، رویکرد حل مسئله را از راهکارهای مناسب و تأثیرگذار برشمرد و خاطرنشان کرد: ما نباید فقط منتظر تحول از سوی شورای تصمیم گیری کشور باشیم، بلکه با توجه به امکانات موجود، توان سنجی و تشکیل گروه، بستری مناسب برای ترویج معارف اسلام و تبلیغ نوین ایجاد کنیم.

ارتباط در ایتا