سه شنبه ۲۸ دى ۱۴۰۰ /۱۴ جمادى الآخر ۱۴۴۳

مسیر

در آستانه سالروز شهادت یازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت، نمایه آثار و آموزه های امام حسن عسکری(ع) با مطلب جدید در پایگاه حوزه قرار گرفت.
امام عسکری

به گزارش بلاغ به نقل از خبرگزاری حوزه،کارشناس پژوهشی پایگاه حوزه نت با اعلام این خبر  گفت: این نمایه در قالب ۲۸ مطلب پیرامون آثار و آموزه های علمی این امام همام از هم اکنون در دسترس علاقه مندان قرار دارد.

روح الله حاجیلو افزود: " گوشه هایی از تلاش علمی امام(ع)"، "موسوعة الامام العسکری(ع)"، " فرهنگ جامع سخنان امام(ع)"، " پژوهشی پیرامون تفسیر امام عسکری(ع)"، " ترجمه تفسیر منسوب به امام(ع)"، "نقش امام (ع) در تفسیر قرآن"، " بررسی صحت و اعتبار روایات تفسیر منسوب به امام عسکری(ع)" از مطالب جدید ارائه شده هستند.

وی ادامه داد: "بانوان حکومت جهانی - صیانة الماشطة"، " صحیفه عسکریّه (نگاهی به دعاهای امام)"، " رهنمودهای تربیتی از امام(ع)"، " فرمایشات گوهربار امام(ع)"، " حضرت فاطمه(س) در نگاه امام عسکری(ع)"، " حضرت مهدی (عج) در نگاه امام حسن عسکری (ع)"، "جایگاه اندیشه و عمل در سخنان امام(ع)"، "امام (ع) و منحرفان فکری" و.. از جمله این مطالب می باشند.

حاجیلو در بخش دیگری از گفت وگوی خود یادآور شد: این نمایه در حال حاضر به عنوان یکی از نمایه های اصلی دانشنامه امام حسن عسکری(ع) و در مجموع با ۱۹۳ مطلب و ۱۴ نمایه از هم اکنون در دسترس علاقه مندان قرار دارد.

حاجیلو افزود: دانشنامه امام حسن عسکری(ع) با هدف جمع‌آوری تمامی اطلاعات و ویژگی‌های شخصیتی این امام همام از منابع معتبر و كتب‌ دينی و عرضه یکجای آن به منظور تسهیل در امر پژوهش و تحقیق پژوهشگران حوزه و دانشگاه در فضای مجازی عرضه شده است.

وی ادامه داد: "معرفی امام(ع)"، "دوران امامت"، "شهادت امام(ع)"، "اخلاق و فضایل امام(ع)"، "سيره عملى امام(ع)"، "اصحاب و شاگردان"، "کرامات و معجزات"، از دیگر نمایه‌های این دانشنامه می باشند.

وی گفت: "امام(ع) از دیدگاه اندیشمندان"، "امام(ع) در آینه شعر و ادب"، "پرسش و پاسخ با محوریت امام(ع)"، "زیارت و زيارتگاه امام (ع)"، "امام(ع) در رسانه و اينترنت"، "كتاب و كتابشناسی امام حسن عسکری(ع)" از دیگر نمایه‌های این دانشنامه معنوی و پژوهشی محسوب می‌شوند.

علاقمندان می‌توانند برای استفاده از این دانشنامه معنوی به نشانی اينترنتی ذیل مراجعه کنند.

http://www.hawzah.net/fa//Subjects/?SubjectId=4932

ارتباط در ایتا