جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:
حجت الاسلام والمسلمین روستاآزاد: هماهنگی و هم افزایی بین نهادهای فرهنگی و تبلیغی باید شکل بگیرد تا اثربخشی فعّالیت های فرهنگی و تبلیغی افزایش یابد.

به گزارش بلاغ، به نقل از حوزه، معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در کنگره گام دوم تبلیغ، با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی در رفراندوم بزرگ اوایل انقلاب به عنوان نمونه ای موفق از تبلیغ دین در عرصه اجتماعی، گفت: در اوایل انقلاب و در روز جمهوری اسلامی، بنابر آمارهای موجود، بیش از ۹۸ درصد مردمی که شرایط قانونی شرکت در رفراندوم را داشتند، به جمهوری اسلامی رأی دادند. در آن زمان رسانه ی ما محدود به مسجد و منبر بود. این رفراندوم تاریخی و پیروزی ارزشمند حق بر باطل، به همّت مبلغین دینی اتفاق افتاد.

حجت الاسلام و المسلمین سعید روستاآزاد افزود: بعد از انقلاب، سازمان های فرهنگی و نهادهای تبلیغاتی متعدّدی تأسیس شد و متأسفانه در سطح کلان هیچ سازمان مرکزی برای هماهنگی و تقسیم کار بین آن ها ایجاد نشده. بخش قابل توجهی از مشکلات حال حاضر ما بر می گردد به تأسیس سازمان های متعدّد فرهنگی و نبود هماهنگی بین آن ها و نداشتن هم افزایی.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این هماهنگی و هم افزایی بین نهاد های فرهنگی و تبلیغی باید شکل بگیرد تا اثربخشی فعّالیت های فرهنگی و تبلیغی افزایش یابد.

ارتباط در ایتا