يكشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ /۲۸ صفر ۱۴۴۴

مسیر

مدیر گروه تخصصی تبلیغی اسماع الاصم تاکید کرد:
مدیر گروه تخصصی تبلیغی اسماع الاصم در گفتگو با خبرنگار بلاغ اظهار داشت: قشر ناشنوایان برای زندگی عادی در جامعه و همچنین تشکیل خانواده، نیازمند شرکت در دوره های مهارت آموزی هستند که این دوره ها باید بصورت تخصصی و برنامه ریزی شده صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بلاغ، حجت الاسلام محمد فراهانی مدیر گروه تخصصی تبلیغی "اسماع الاصم" از گروه های ثبت شده در معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما از فعالیت های صورت گرفته این گروه خبر داد.

حجت الاسلام فراهانی با اشاره به نیاز سریع ناشنوایان به برگزاری دوره های مهارت آموزی اظهار داشت: قشر ناشنوایان برای زندگی عادی در جامعه و همچنین تشکیل خانواده، نیازمند شرکت در دوره های مهارت آموزی هستند که این دوره ها باید بصورت تخصصی و برنامه ریزی شده صورت گیرد.

وی در ادامه مطالب خود افزود: این گروه تخصصی در نظر دارد با توجه به موافقت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در خصوص برگزاری دوره های مهارت آموزی برای ناشنوایان، ۲۰ جلسه دوره های کاربردی و مهارت آموزی (ویژه ناشنوایان) را برگزار کند که به لطف خداوند متعال برنامه ریزی و طراحی این جلسات صورت گرفته و تعدادی از این جلسات نیز برگزار شده است.

مدیر گروه تخصصی تبلیغی اسماع الاصم بیان کرد: دوره هایی که در دست اقدام است پیرامون موضوعاتی چون؛ مهارت های زندگی(همسرداری، تربیت فرزند و ...)، مهارت طراحی، نجاری، منبت کاری و ... می باشد که در آینده ای نزدیک شاهد برگزاری این دوره ها برای ناشنوایان استان قم خواهیم بود.

حجت الاسلام فراهانی آشنایی و یادگیری "زبان اشاره" را امری مهم برشمرد و گفت: از دیگر فعالیت این گروه، می توان به برگزاری دوره آموزشی "زبان اشاره" برای مبلغان و افرادی که در ارتباط با ناشنوایان هستند، اشاره کرد. با توجه به حجم کم فعالیت های تبلیغی برای مخاطبین ناشنوا، ضروری است مبلغان و طلاب گرامی نسبت به یادگیری این زبان اهتمام بورزند. 

گزارش تصویری

ارتباط در ایتا