پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ /۷ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

رئیس اداره جذب و ساماندهی مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی، خبر داد؛
حجت الاسلام ملکی بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ اداره جذب و ساماندهی مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی بیش از ۱۰۰۰ نفر مبلغ تخصصی را جذب و برای ۲۰ گروه تبلیغ تخصصی تشکیل پرونده و ۱۸ مجوز فعالیت فرهنگی گروه های تخصصی صادر نموده است.

به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حامد ملکی رئیس اداره جذب مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی از جذب ۱۰۰۰ نفر مبلغ تخصصی، تشکیل ۲۰ گروه تبلیغ تخصصی و صدور ۱۸ مجوز فعالیت فرهنگی تخصصی برای گروه های تبلیغی طی سال ۱۴۰۰ خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی بیان کرد: اداره جذب و ساماندهی مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی، بر پایه توانمندی علمی و مهارتی در مسئله، موضوع یا مخاطب خاص در راستای تحقق مسئله محوری و برنامه‌های قطبی و... با بهره‌گیری از ظرفیت غنی مراکز تخصصی حوزه و دانشگاه و ... در ۴۰ رشته‌ دارای اولویت نسبت به شناسایی و جذب مبلغان تخصصی از بین واجدین شرایط اقدام نموده است.

وی در ادامه به برگزاری  ۷۲ کمیته جذب تبلیغ تخصصی در سال ۱۴۰۰ اشاره نمود و  اظهار داشت: سلسله جلسات این کمیته ها به‌صورت مستمر و منظم در طول سال هر هفته برگزار شده و در سال گذشته ۲۰۵۵ مبلغ تخصصی  شناسایی گردید و با بررسی شرایط ایشان، در حدود ۱۰۰۰ نفر به‌عنوان مبلغ تخصصی جذب شدند.

رئیس اداره جذب و ساماندهی مبلغان و گروه های تبلیغ تخصصی گفت: کار ساماندهی مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی سایر نمایندگی‌ها و شعب دفتر تبلیغات اسلامی به‌صورت متمرکز با نظارت و پیگیری اداره جذب مبلغان و گروه‌های تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی صورت می‌گیرد و در این راستا از بین تعداد افراد جذب شده در سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۳۹ نفر مربوط به سایر شعب می‌باشد.

حجت الاسلام ملکی ضمن بیان ضرورت پرداختن به حوزه خانواده و زنان و ظرفیت خواهران طلبه متخصص در این زمینه را مغتنم شمرد و اظهار داشت: در این راستا از ۶۲۰ مبلغ خواهر شناسایی شده ۲۸۷ نفر در سال ۱۴۰۰ تأیید شدند.

وی افزود: در خلال ساماندهی مبلغان تاکید ویژه‌ای به اطلاعات دریافتی است و مستندات علمی و مهارتی ارسالی مبلغان بررسی و با امتیازدهی، تعیین تخصص و درج کلیدواژه‌های مرتبط، این اطلاعات طبقه‌بندی می‌گردد و با شکل گیری بانک غنی اطلاعات مبلغان تخصصی، امکان بهره گیری هوشمندانه از ظرفیت ایشان وجود دارد.

رئیس اداره جذب و ساماندهی مبلغان و گروه های تبلیغ تخصصی گفت: «تشکیل، ساماندهی و توسعه گروه‌ها و انجمن‌های تبلیغ تخصصی» از دیگر فعالیت‌های اداره امور جذب معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی بوده و در این راستا در سال ۱۴۰۰ تعداد ۲۰ گروه در حوزه‌های مختلف مانند «مشاوره و مهارت‌های زندگي»، «پيشگيري از اعتياد»، «مسئله جمعيت»، «تربيت ديني كودك و نوجوان»، «تبليغ دانش‌آموزي و تربيت محور»، «نقد فرق، ادیان و مذاهب»، «تبليغ ويژه محيط‌هاي ورزشي» و ... ساماندهی و ۱۸ مجوز فعالیت فرهنگی تخصصی برای گروه های مختلف تبلیغ تخصصی صادر گردیده است.

وی ادامه داد: آیین‌نامه تشکیل انجمن تبلیغ تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی از سوی هیئت امناء محترم دفتر تبلیغات از جمله اقداماتی بود که در سال ۱۴۰۰ پیگیری شد و با تشکیل آن، انجمن‌های فرهنگی تخصصی کودک و نوجوان و مشاوره اسلامی و معارف حدیثی(صحیفه سجادیه) و تبلیغ ویژه محیط‌های ورزشی در شرف تاسیس و طی مراحل تشکیل هستند و همچنین برنامه ریزی شکل گیری سایر انجمن ها در جریان می باشد.

حجت الاسلام ملکی بیان کرد: تمامی مبلغان و گروه‌های تأیید شده بعد از فعال‌سازی پرونده در سامانه رشد (roshd.balagh.ir) معرفی می‌گردند، همچنین از کلیه صاحبان تخصص دعوت می‌شود از طریق پایگاه اطلاع رسانی بلاغ به تشانی www.balagh.ir بخش «سامانه تبلیغ تخصصی» اقدام به تشکیل پرونده تخصصی نمایند.

ارتباط در ایتا