با تلاش مبلغ اصفهانی؛

تشرف یک خانواده بهایی به اسلام

تاریخ انتشار: 10:52 - 1393/12/07
با تلاش روحانی مستقر در روستای محمدیه کرون، 5 نفر از اعضای یک خانواده بهایی این روستا، به دین مبین اسلام گرویدند.
تشرف به اسلام

به گزارش بلاغ،حجت الاسلام ابراهیم شیاثی ارانی در گفتگویی در اصفهان، با اشاره به این که از سال 1375 وارد حوزه علمیه شده است، اظهار داشت: در سال 79 بعد از اتمام لمعتین، وارد عرصه تبلیغ شدم و 9 سال از طرف سازمان تبلیغات، دفتر تبلیغات اسلامی واحد اصفهان و همچنین طرح هجرت قم در مناطق مختلف تبلیغی حضور یافتم.

وی با اشاره به اینکه از حدود 6 ماه قبل در روستای محمدیه کرون از توابع شهرستان تیران و کرون مشغول به فعالیت تبلیغی هستم، ادامه داد: علاوه برتبلیغ دین، به ارائه مشاوره در زمینه مسائل خانوادگی، ازدواج و ... نیز می پردازم.

این مبلغ اصفهانی، با اشاره به اینکه جمعیت روستای محمدیه کرون حدود 1500 نفر است، بیان داشت: از کل جمعیت روستا، حدود 100 نفر بهائی هستند.

حجت الاسلام شیاثی با اشاره به کارهای تبلیغی انجام شده در خصوص پیوستن روستائیان بهایی به دین اسلام، گفت: با توجه به چگونگی رفتار و کردار مسلمانان و مطالعه برخی از کتب دینی، تعدادی از افراد بهایی مستقر در روستا تمایل خود را برای مسلمان شدن اعلام کردند.

روحانی روستای محمدیه ادامه داد: با انجام برخی از کارهای فرهنگی در راستای آگاه سازی دینی و تبیین ابعاد دین مبنی اسلام، به تازگی 5 نفر از اعضای یک خانواده بهاییت در روستای محمدیه کرون به دین مبین اسلام گرویدند.

وی یادآور شد: متاسفانه در رابطه با فرقه بهائیت، تبلیغات فراوان و هزینه های گزافی انجام می گیرد، اما در خصوص جلوگیری از این اقدامات، فعالیت های تبلیغی کمی انجام گرفته و باید دستگاه های فرهنگی و تبلیغی نسبت به این امر اهتمام  وبرنامه ریزی بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام شیاثی با اشاره به این که احکام و تعالیم اسلامی به طور کامل و دقیق برای روستائیان تبیین نشده است، افزود: مبلغین و روحانیونی مستقر در روستا ها باید از روش های نوین تبلیغی استفاده کنند تا اثرگذارتر باشند.

این مبلغ اصفهانی همچنین با اشاره به مشکلات پیش رور در روستای محمدیه، تصریح کرد: در این روستا و برخی از مناطق محرومی که کار تبلیغی انجام می شود، امکاناتی برای خانواده های روحانیون وجود ندارد و امیدواریم مسئولان مربوطه در این خصوص تدابیرلازم و مناسب را  بیاندیشند.

دیدگاه‌ها

هاشم پور 23:11 - 1394/08/30

امیدوارم روزی برسدک همه مسلمون بشن ......

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.