گزارشی از  برگزاری؛

نمایشگاه  معنویت در‌ اسارت در فرهنگسرای خاوران - تهران

تاریخ انتشار: 12:41 - 1402/11/10
به همت قطب «تعمیق ایمان دینی و مقابله با فرق انحرافی» و با همکاری «معاونت فرهنگی و تبلیغی» دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نمایشگاه معنویت در‌ اسارت در فرهنگسرای خاوران تهران برگزار گردید.
نمایشگاه  معنویت در‌ اسارت در فرهنگسرای خاوران - تهران

به گزارش خبرنگار بلاغ، به همت قطب «تعمیق ایمان دینی و مقابله با فرق انحرافی» و با همکاری «معاونت فرهنگی و تبلیغی» دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نمایشگاه معنویت در‌ اسارت در فرهنگسرای خاوران تهران برگزار گردید.

گفتنی است این نمایشگاه با مشارکت نمایندگی دفتر تبلیغات اسلامی در تهران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مدت 3 روز، از یکم لغایت سوم بهمن ماه 1402 برپا شد.

نمایشگاه «معنویت در اسارت» در دو بخش اصلی «نقد معنویت های نوپدید» و «نقد تصوف فرقه ای» دایر شد و به صورت راوی محور و با حضور کارشناسان علمی در قالب های متنوعی چون تابلو مقاله (160 تابلو)، کلیپ های ویدیویی، اجناس و کالاهای نمادین هر فرقه، اینفوگرافی، پاورپوینت، بروشور و ... مورد بازدید مخاطبان قرار گرفت.

ویژگی شاخص این نمایشگاه، حضور روایتگران متخصص و پاسخگو در هر غرفه است؛ کارشناسان راوی با ارایه محتوای علمی تابلوهای نمایشگاه و پاسخ به پرسش های بازدیدکنندگان، فعالیت چشمگیری در نمایشگاه داشته اند.

عناوینی که در  بخش «نقد تصوف فرقه ای» به آن پرداخته شده است می توان به «نقشبندیه و شاخه های آن»، «قادریه و شاخه های آن»، «نوربخشیه جدید»، «خاکساریه»، «سلطان علیشاهی گنابادی»، «صفی علیشاهی»، «اویسیه» و «ذهبیه» اشاره نمود.

همچنین در بخش «نقد معنویت های نوپدید» که با هدف آشنایی اجمالی و انتقادی با مهمترین جریان های معنوی نوپدید برپا گردید غرفه های «آمارها و آسیب ها»، «شیطان گرایی»، «عرفان حلقه»، «یوگا» و «تفکر نوین» به نمایش گذاشته شد.

نمایشگاه  معنویت در‌ اسارت در فرهنگسرای خاوران - تهران

 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.