"کتاب مقدس زیر ذره بین" وارد بازار نشر شد

تاریخ انتشار: 19:34 - 1393/05/01
آنچه به عنوان انجیل در اختیار مسیحیان قرار دارد، اناجیل چهارگانه‌ای است که به اعتراف مسیحیان به وسیله افراد دیگری غیر از حضرت مسیح(ع)، دهها سال بعد نگاشته شده است.

"کتاب مقدس زیر ذره بین" نوشته حجت‏ الاسلام عباس نیکزاد، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی بابل، از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

متأسفانه آنچه که امروز به نام تورات و انجیل در اختیار اهل کتاب قرار دارد، عین همان کتابی نیست که از جانب خداوند برای هدایت آنان نازل شده است. تاریخ گواهی می‌دهد که تورات در لابلای حوادث در مقاطعی از تاریخ به کلی مفقود و یا معدوم شده است. آنچه هم که به عنوان انجیل در اختیار مسیحیان است اناجیل چهارگانه‌ای است که به اعتراف مسیحیان به وسیله افراد دیگری غیر از حضرت مسیح(ع)، دهها سال بعد نگاشته شده است. مضامین و محتویات کتاب مقدس نیز بر مدعای مزبور به خوبی گواهی می‌دهد. قرآن کریم در آیاتی از تحریف کتاب آسمانی به وسیله یهودیان و بنی‌اسرائیل سخن گفته است.

آنچه در این کتاب آمده جستاری است تحلیلی و انتقادی درباره محتویات کتاب مقدس (عهد قدیم و جدید)، نقد و بررسی آنها، ذکر بشارت‌های آنها درباره‌ پیامبر اسلام(ص) و شریعت ایشان.

این کتاب با استناد به کتاب مقدس، منابع معتبر روایی، تاریخی و تحلیلی در 5 بخش نگارش یافته است. بخش اول کتاب در دو فصل به توضیح اجمالی از محتویات کتاب مقدس (عهد قدیم و عهد جدید) می پردازد. بخش دوم در دو فصل به نقد و بررسی عهد قدیم می پردازد. ابتدا تورات و سپس دیگر کتب عهد قدیم از لحاظ سندی بررسی می‏شود. بخش سوم در 5 فصل به نقد و بررسی عهد جدید می‏پردازد. فقدان اعتبار نویسندگان عهد جدید، فقدان اعتبار نامه‏های پولس، تناقضات عهد جدید، خرافات عهد جدید و اشتباهات عهد جدید عناوین پنج فصل بخش سوم هستند. بخش چهارم به بشارتهای کتاب مقدس در مورد پیامبر اسلام(ص) و بخش پنجم هم به نقل قول های قرآن از بشارت های کتب مقدس پیشین در مورد پیامبر اسلام(ص) می‏پردازد.

چاپ اول «کتاب مقدس زیر ذره بین» در 216 صفحه، قطع رقعی، 6000 تومان و تیراژ 2000 نسخه از سوی دفتر نشر معارف، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و بنیاد علمی و فرهنگی حیات منتشر ‏‌شد.

برای تهیه این کتاب می توان از طریق سایت پاتوق کتاب: ketabroom.ir یا فروشگاههای پاتوق کتاب و دیگر مراکز توزیع محصولات فرهنگی سراسر کشور اقدام نمود.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.