آیت الله العظمی سبحانی:

حوزه برای مهاجرت روحانیون برنامه‌ ریزی کند/ مرجعیت در کشور باید تقویت شود

تاریخ انتشار: 15:55 - 1394/03/25
حضرت آیت الله سبحانی پیرامون لزوم برنامه ریزی نهاد های حوزوی برای مهاجرت طلاب و روحانیون از قم، گفتند: مرکز خدمات با همکاری مرکز مدیریت باید شرایطی را فراهم کند که اساتید و روحانیون به مناطق مختلف کشور مراجعه کرده و ساکن شوند.

به گزارش بلاغ به نقل از حوزه، این مرجع تقلید در دیدار رئیس مرکز خدمات حوزه‌ های علمیه که در دفتر معظم له برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌ های گسترده مرکز خدمات، از مسئولین این مرکز قدردانی کردند.

ایشان پیرامون لزوم برنامه‌ ریزی نهاد های حوزوی برای مهاجرت طلاب و روحانیون از قم، بیان کردند: مرکز خدمات با همکاری مرکز مدیریت باید شرایطی را فراهم کند که اساتید و روحانیون به مناطق مختلف کشور مراجعه کرده و ساکن شوند.

حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه بسیاری از شهر های ما از داشتن اساتید حوزه محروم هستند ابراز داشتند: خدماتی که مرکز خدمات ارائه می‌ کند مانند مسکن، نباید موجب شود طلاب و روحانیون در قم ماندگاری داشته باشند.

ایشان ادامه دادند: خالی بودن شهر های ما از طلاب و روحانیون موجب می‌ شود که وهابیت سوء استفاده کرده و در آن منطقه نفوذ کند و ما باید با حضور به موقع روحانیت در مناطق مختلف مانع از این سوء استفاده شویم.

حضرت آیت الله سبحانی با بیان اینکه حضور مرجعیت در عراق موجب شد که این کشور انسجام خود را حفظ کند، اظهار کردند: مرجعیت در کشور ما باید تقویت شود و برای تکثیر رساله‌ ها باید کاری صورت گیرد.

ایشان با اشاره به اینکه مدرک گرایی نباید موجب شود که طلاب و روحانیون در کسب علم و دانش کوتاهی کنند افزودند: ما نیازمند اساتید نخبه و برجسته در علوم مختلف دینی هستیم و طلاب و روحانیون باید تمام تلاش خود را برای مطالعه و پیشرفت علمی انجام دهند.

خاطرنشان می شود: در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات گزارشی از فعالیت‌ های مرکز خدمات حوزه‌ های علمیه و اهداف مرکز ارائه کردند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.