دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ /۴ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

مدیر مدرسه علمیه امام رضا(ع):
مدیر مدرسه علمیه امام رضا(ع) با بیان اینکه پرچمدار وحدت علما و روحانیون هستند گفت: ولایتمداری این نیست که طرف مقابل را کافر بنامیم، ولایتمداری پیروی از سیره اهل بیت(ع) در برخورد با اختلاف‌ها و رفتار با طرف‌های مقابل است.
حجت الاسلام سمیعیان

به گزارش بلاغ به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین سمیعیان در گفتگویی، ضمن گرامیداشت هفته وحدت بیان کرد: آموزه‌های پیامبر اسلام(ص) و روایات و رفتار ائمه(ع) امت مسلمان را به اخوت و برادری می‌خوانند و منش و سیره پیامبر(ص) این بود که همه مسلمانان ید واحدی باشند.
وی ابراز داشت: متأسفانه دست استعمار نگذاشت که وحدت کامل وجود داشته باشد و اگر اختلافاتی وجود داشت این اختلافات را پررنگ می‌کنند و طوری رفتار می‌کنند که احساسات فرقه‌ها و مذاهب مختلف جریحه‌دار شود.
مدیر مدرسه علمیه امام رضا(ع) گفت: علمای فرقه‌های مختلف اسلامی، باید نشست‌هایی را برگزار کنند و به مسلمانان یادآوری کنند که پیرو یک پیامبر هستند و به جای اینکه آب در آسیاب دشمن بریزند، مسائل اعتقادی و علمی را با عقل حل کنند.
وی بیان کرد: گاهی دیده می‌شود که عده‌ای از اهل تسنن و اهل تشیع دانسته یا ندانسته به این اختلافات دامن می‌زنند و باعث می‌شود که این اتحاد خدشه دارد شود درحالی‌که سیره پیامبر(ص) وحدت بین مسلمانان و پرهیز از اختلاف بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین سمیعیان با بیان اینکه پرچمدار وحدت علما و روحانیون هستند گفت: اهل علم در همه عرصه‌ها باید مردم را راهنمایی کنند و نگذارند که فریب فتنه‌هایی را بخورند که ریشه اصلی آن استعمارگران هستند.
وی با اشاره به اینکه علما باید مسائلی را که موجب اختلاف می‌شود را به صورت باز مطرح کنند افزود: ولایتمداری این نیست که طرف مقابل را کافر بنامیم، ولایتمداری پیروی از سیره اهل بیت(ع) در برخورد با اختلاف‌ها و رفتار با طرف‌های مقابل است.
مدیر مدرسه علمیه امام رضا(ع) تصریح کرد: وحدت موجب می‌شود که مسلمانان روز به روز مقتدر شوند تا بتوانند در مقابل دشمنانی که به سبک امروزی خون مسلمانان را بدون اینکه خنجری بکشند می‌ریزند، مقاومت کنند.

ارتباط در ایتا