حضور پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی در نمایشگاه مطبوعات با 5 مجله تخصصی

تاریخ انتشار: 20:51 19-08-1393
پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی با پنج مجله تخصصی در بیستمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات حضور پیدا کرده است.

 به گزارش بلاغ به نقل از روابط عمومی دفترتبلیغات اسلامی، پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی وابسته به دفترتبلیغات اسلامی که از سال 1362 با عنوان "مرکزمطالعات اسلامی ونحقیقات اسلامی" فعالیت داشته واز سال 1384 با راه اندازی چهار پژوهشکده واخذ مجوز شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، فعالیت جدید خود را آغاز نموده است.
سازمان علمی پژوهشگاه هم اکنون مشتمل بر پنج پژوهشکده، پنج مرکز ویک گروه مستقل پژوهشی ودارای شش فصلنامه ویک دوماهنامه است.
منابع اطلاعاتی پژوهشگاه در قالب کتابخانه های عمومی وتخصصی، با سه دهه فعالیت، اکنون از بزرگترین کتابخانه های دینی کشور محسوب می شوند.
پژوهشگاه تاکنون با انتشار بیش از 610اثر پژوهشی وکسب 180 جایزه آثار برگزیده در جشنواره ها ومجامع علمی کشور، در جهت تحقق ماموریت خود پرونده درخشانی را به نمایش گذاشته است ودر سال 1389 به عنوان موسسه برترپژوهشی از سوی چهارمین جشنواره بین المللی فارابی معرفی گردید.
پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی با 5 مجله تخصصی در بیستمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات حضور پیدا کرده است که عبارتند از: آینه پژوهش، نقدونظر، حوزه، فقه و اسلام ومطالعات اجتماعی.
آینه پژوهش عنوان نشریه ای است که در سال 1369 به انگیزه بهسازی پژوهش ونشر از طریق "اطلاع رسانی" و "نقد میراث مکتوب" تاسیس وتاکنون 142 شماره از آن منتشر شده است.
نقدونظر عنوان نشریه ای علمی وپژوهشی در حوزه فلسفه والهیات است که در سال 1373 به خانواده مطبوعات کشور پیوست وتاکنون 65 شماره از آن منتشر شده است.
حوزه عنوان نشریه ای است که در سال 1361 تاسیس و تاسال 1388 هردوماه یک بار واز آن پس به صورت فصلنامه نشغار یافته وتاکنون 168 شماره از آن منتشر شده است.
فقه عنوان نشریه ای است که از سال 1372 ابتدا به عنوان پیش شماره وسپس در پاییز 1373 اولین شماره خود را رسماً منتشر کرد وتاکنون 76شماره شماره از آن به چاپ رسیده است.
اسلام ومطالعات اجتماعی عنوان نشریه دیگر پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی است که با هدف تولید دانش ومعرفت علمی وترویج وانتشار یافته های پژوهشی و درحوزه مطالعات فرهنگی واجتماعی معطوف به دین ومباحث حوزوی تاسیس وتاکنون دو شماره از آن منتشر گردیده است.
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 37743177 با پیش شماره 025 تماس حاصل کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.