سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ /۱ رجب ۱۴۴۱

مسیر

به همت اداره تبلیغ مجازی؛
به همت اداره تبلیغ مجازی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، دوره آموزشی مهارت افزایی، ویژه مبلغان فعال در عرصه تبلیغ نوین، اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ برگزار گردید.

در راستای افزایش و تقویت مهارت مبلّغان فعّال در عرصه فضای مجازی، چهارمین دوره آموزشی «مهارت افزایی» در ۴ بخش:
٭  آموزش فتوشاپ
٭  کلیپ سازی
٭  مهارت های نویسندگی در فضای مجازی
٭  شبکه های اجتماعی و پیام رسان
از سوی اداره تبلیغ مجازی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ برگزار گردید.
در این دوره که ۷۰ نفر از مبلّغان فعّال در عرصه تبلیغ نوین، حضور داشتند، با ارتقاء دادن و بروز کردن مهارت و توانمندی های خود، آمادگی لازم را جهت مقابله با شبهات و تفکرات غلط و انحرافی در میدان واقعی جنگ نرم (فضای مجازی) پیدا نمودند.

از جمله مزایای شرکت در این دوره آموزشی، موارد زیر را می توان نام برد:
֎   اولویت بهره گیری در فعالیت های تبلیغ مجازی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
֎  اولویت حمایت از طرح های و ایده های ارائه شده توسط مبلغان مجازی
֎   تقدیر از منتخبین شرکت کننده در دوره
֎   اعطای گواهینامه شرکت در دوره و درج در سوابق پرونده و تأثیر در رتبه تبلیغ نوین
֎   گزینش برگزیدگان جهت ورود به دوره ویژه تربیت مدرس تبلیغ در فضای مجازی

مکان برگزاری کلاسها، جهت تسهیل در ایاب و ذهاب مبلّغان، در دو محل مرکز آموزشهای کاربردی دفتر تبلیغات (جنب گلزار شهداء) و همچنین اتاق دیجیتال مسجد حضرت زینب(س) در پردیسان در نظر گرفته شد.

نظرات

سلام کاش این کلاسها را برای خواهران هم برگزار کنند
سلام و خسته نباشید توی متن گفتید "در این دوره که ۷۰ نفر از مبلّغان فعّال در عرصه تبلیغ نوین، حضور داشتند، با ارتقاء دادن و بروز کردن مهارت و توانمندی های خود، آمادگی لازم را جهت مقابله با شبهات و تفکرات غلط و انحرافی در میدان واقعی جنگ نرم (فضای مجازی) پیدا نمودند." خواستم بگم: وای بحال ما که هنوز نفهمیدم که جنگ نرم یعنی چه؟ خیال می کنیم جنگ نرم یعنی تقابل با شبهات در فضای مجازی! آخه تو را به خدا، کجا فضای واقعی جنگ نرم، فضای مجازی است؟ مگه قبل از این که فضای مجازی درست بشه مردم شبهه نداشتند؟ چرا ما این قدر جاهل و بی فکر هستیم که خیال می کنیم فضای واقعی جنگ نرم، فضای مجازی هست نه خود فضای حقیقی؟ اگر شبهه مردم فقط توی فضای مجازی هست پس اصل شبهه اشون هم مجازی هست و واقعیت نداره و دیگه هم لازم نیست اصلا بهش جواب داده بشه شبهه های مردم واقعی هستند و علاوه بر این که در فضای واقعی و زندگی روزمره اونها نمود و بروز داره در فضای مجازی هم نمود و بروز داره پس فضای اصلی جنگ نرم، فضای واقعی بیرونی و ذهن مردم هست نه فضای مجازی و دنیای سایبر!!! فضای اصلی جنگ نرم کلاس های مدارس آموزش و پرورش و دانشگاه هستند که ملت ما رو آماده برای پذیرش مطالب پوچ و انحرافی رسانه ها می کنند!!!!!!!! فضای اصلی جنگ نرم تابلو و بیلبورد های سطح شهر های ماست که هیچکس بهشون گیر نمیده که چرا دارند فرهنگ بیگانه رو تبلیغ می کنند!!!!! فضای اصلی جنگ نرم سازمان فنی و حرفه ای کشور هست که دوره های آموزش آرایش زنانه رو برگزار می کنه و به شرکت کنندگان مدرک و امتیاز وام میده تا مغاز و سالن آرایش زنانه بزنند و فرهنگ خود نمایی رو توی کشور نهادینه کنند!!!!!!! فضای اصلی جنگ نرم مساجد ماهستند که در طول ۲۴ ساعت شبانه روز فقط برای نماز باز هستند و بقیه ساعات روز بدون استفاده و مانند یک ساختمان متروکه هستند!!!!!!!! فضای اصلی جنگ نرم ...... خلاصه؛ فضای مجازی بخشی از فضای جنگ نرم است؛ نه همه و نه فضای واقعی و اصلی!!!!! وقتی مسئولین با وجود اینکه، این همه رهبری در مورد جنگ نرم توضیح دادند باز هم این گونه نظر میدن واقعاً جای تأسف داره که مسئول هستند و پست و سمت دارند!!!!!!!!!!!!!!!!
ضمن عرض سلام و ارج نهادن دغدغه روشنگری شما، باید به عرض برسانیم که گرچه شبهات در فضای حقیقی ذهن، شکل می گیرد اما انتقال و نشر این شبهات به دو صورت حقیقی (کلاسها،روزنامه ها،تابلوها و بیلبوردها و ...) و مجازی (شبکه های اجتماعی،وبلاگها،سایت ها و انجمن ها) انجام می پذیرد و همانطور که مبلغان گرامی باید در مدارس ، مساجد و فضاهای حقیقی حضور فعال داشته باشند در عصر حاضر لازم است در فضای مجازی نیز حضور یابند چراکه سرعت انتقال اطلاعات در فضای مجازی به مراتب بیشتر از فضای حقیقی است علاوه بر اینکه دامنه و وسعت مخاطبان در فضای مجازی بسیار گسترده تر از فضای حقیقی است . از سوی دیگر باید توجه داشت که تعبیر حقیقی و مجازی صرفا برای تمییز و تشخیص این دو فضاست نه اینکه فضای مجازی تاثیر حقیقی نداشته باشد. در پایان توجه شما را به سخن رهبر معظم انقلاب که در تاریخ ۲۵ اردیبشهت سال ۹۵ در دیدار جمعی از مدیران، مدرسان و طلاب حوزه های علمیه تهران ایراد فرموده اند جلب می نماییم: ایشان مفهوم هدایت دینی را «تبیین اندیشه های ناب اسلامی» خواندند و با اشاره به تأثیر فضای مجازی در افزایش شبهات دینی و وجود انگیزه های سیاسی برای تزریق افکار منحرف و غلط در ذهن جوانان تأکید کردند: این میدان، میدان واقعی جنگ است و روحانیون و طلاب باید مسلح و آماده، وارد عرصه مقابله با شبهات و تفکرات غلط و انحرافی شوند.
جنگ نرم یعنی جنگ اندیشه و فرهنگ . حالا فرقی نمیکنه که این جنگ تو اینترنت باشه یا تو کتاب باشه یا چهره به چهره باشه.
ای کاش حداقل اطلاع رسانی بهتری می شد لطفا بفرمایید دوره بعدی کی خواهد بود؟
با سلام و احترام: این دوره آموزشی ویژه مبلغان نوین می باشد و اطلاع رسانی از طریق میزکار شخصی مبلغان نوین، صورت گرفته است. دوره های آتی نیز متعاقبا از طریق میزکارشخصی، اطلاع رسانی می گردد.