دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ /۴ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی بیان نمود؛
مدیر کل امور تبلیغی در مراسم افتتاحیه دوره میانی و تکمیلی تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد گفت: قرار است دانش آموختگان این دوره با حمایت دفتر تبلیغات اسلامی در مناطق مختلف کشور حضور یافته و با فعالیت تبلیغی به مبارزه با اعتیاد بپردازند.

به گزارش خبرنگار بلاغ، افتتاحیه دوره آموزشی میانی و تکمیلی پیشگیری اولیه از اعتیاد برگزار شد و حجت الاسلام و المسلمین یحیی کمال مدیر امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این مراسم به سخنرانی پرداخت.
وی ضمن بیان فلسفه برگزاری این دوره آموزشی به اهمیت پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوصی آسیبهای اجتماعی بویژه موضوع اعتیاد، دفتر تبلیغات اسلامی این موضوع را مورد توجه قرار داده است، به همین خاطر این دوره آموزشی را با حضور مبلغان فعال در این زمینه با همکاری و مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخدر استان قم برگزار می نماید.
حجت الاسلام کمال به هدف برگزاری دوره نیز اشاره کرد و ابراز نمود: هدف از برگزاری این دوره تربیت مبلغان و مربیان پیشگری اولیه از اعتیاد می باشد تا بتوانند رسالت خود را در عرصه فرهنگ سازی در مورد پیشگیری از اعتیاد ایفا نمایند.
وی ضمن اشاره به تخصصی بودن این دوره، فعالیت های مبلغان را مورد توجه قرار داد و گفت: این دوره آموزشی دور روزه با حضور مبلغانی برگزار می شود که دارای شرایط و ویژگی هایی از جمله:
۱- مبلغانی که در دوره آموزشی مقدماتی دو روزه تربیت مربی را در اردیبهشت ماه امسال در وصف شرکت کرده اند؛
۲- مبلغانی که دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد روانشناسی می باشند؛
۳- مبلغانی که سالها در عرصه پیشگیری از اعتیاد در مدارس، کمپ های ترک اعتیاد و .... مشغول بوده و دارای سابقه در این عرصه می باشند.
مدیر امور تبلیغی به اهمیت تبلیغ گروهی و تاثیر گذاری بیشتر آن اشاره کرد و افزود: مبلغان شرکت کننده در دوره متشکل از سرگروه ها و اعضای گروه های تبلیغی و نیز مبلغانی هستند که بصورت انفرادی در این زمینه به تبلیغ می پردازند.
وی به برنامه آتی دفتر تبلیغات اسلامی مبنی بر استفاد از دانش آموختگان این دوره اشاره نمود و اظهار داشت: قرار است دانش آموختگان این دوره با حمایت دفتر تبلیغات اسلامی در مناطق مختلف کشور حضور یافته و با تربیت مبلغان و فعالیت های تبلیغی به مبارزه با آسیب های اجتماعی مخصوصا اعتیاد بپردازند.
حجت الاسلام کمال به برنامه های این دوره آموزشی نیز اشاره نمود و گفت: این دوره ساعت ۹ امروز پنجشنبه شروع و اذان مغرب جمعه خاتمه خواهد یافت.

ارتباط در ایتا