دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ /۴ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

در دوره میانی و تکمیلی پیشگیری از اعتیاد مطرح شد؛
حجت الاسلام روستا آزاد گفت:بخش عظیمی از ریشه گرایش به اعتیاد در جامعه به فرهنگ بر می گردد که روحانیت می توانند در این بخش بسیار نقش آفرینی نمایند.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام و المسلمین سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در محل برگزاری دوره آموزشی حضور یافت و بعد از نماز مغرب به سخنرانی پرداخت و گفت: یکی از مشکلات مهم کشور ما اعتیاد می باشد.
وی به نقش روحانیت در زمینه پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و ادامه داد: بخش عظیمی از ریشه گرایش به اعتیاد در جامعه به فرهنگ بر می گردد که روحانیت می توانند در این بخش بسیار نقش آفرینی نمایند.
حجت الاسلام روستا آزاد به ضرورت پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و اظهار داشت: با تحقیق و دقت علمی مشخص شده است که بخش زیادی از مشکلات اجتماعی جامعه مانند طلاق از اعتیاد سرچشمه می گیرد که در صورت توجه حل مشکل اعتیاد این مشکلات نیز بسیار کم می شوند.
وی یکی از عوامل اعتیاد را کمبود اطلاعات جامعه در مورد اعتیاد و مواد اعتیادآور عنوان کرد و ابراز نمود: برای افزایش اطلاعات جامعه، مخصوصا در مورد مضرات و آسیب های اعتیاد و مواد اعتیاد آور، باید از مهد کودک و دبستان شروع نماییم.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تدوین کتاب های مدون و درسنامه ای در مورد پیشگیری از اعتیاد را ضروری دانست و بیان کرد: باید کتابهایی به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی مخصوصا پیشگیری از اعتیاد تدوین گردد تا خلاء اطلاعات جامعه در مورد مباحث مختلف، اعتیاد پر شود.
وی به لزوم توجه به اخلاق و مخاطب شناسی در تبلیغ اشاره نمود و گفت: باید در محیط تبلیغی و خطابه های تبلیغی اخلاق اسلامی و مخاطب شناسی دو عنصری هستند که می توانند موفقیت مبلغ را تضمین نمایند.
این جلسه با مرثیه سرایی حجت الاسلام پهلوان دوست خاتمه یافت.

گزارش تصویری

ارتباط در ایتا