رفتن به محتوای اصلی

«خوشبو‌ترین گل سرخ برای من» با ویرایش جدید تجدید چاپ شد

تاریخ انتشار:
کتاب «خوشبوترین گل سرخ برای من» با موضوع خاطرات یکی از بانوان فعال دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس با ویرایش جدید برای دومین بار تجدید چاپ و روانه بازار نشر شد.
خوشبو‌ترین گل سرخ برای من

به گزارش بلاغ به نقل از فارس، سازمان مشارکت زنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با همکاری امور زنان ریاست جمهوری به تازگی کتاب «خوشبوترین گل سرخ برای من» تألیف «منیژه جانقلی» را برای دومین بار منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

در واقع کتاب «خوشبوترین گل سرخ برای من»، زندگینامه «نرگس عطارنژاد»، یکی از بانوان بسیار فعال دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است که مدیریت پشتیبانی جنگ را در بسیج خواهران بر عهده داشته است.

به گفته نویسنده این کتاب، نرگس عطارنژاد یکی از کسانی بوده که بسیج خواهران را در شهر ری راه‌اندازی کرده است.

در بخشی از کتاب «خوشبوترین گل سرخ برای من»، می‌خوانیم: پدرم با رویی خوش و خانم جانم با چشمانی به اشک نشسته مرا راهی خانه بخت کردند. فامیل کل کشان دنبالمان راه افتادند. مسیر خانه عروس تا داماد چندان دور نبود. هر دو در یک کوچه بودیم. هر دو در یک محله بودیم. محله‌ای که در آن به دنیا آمده و بزرگ شده بودیم. پیاده هم می‌شد این مسیر را طی کرد.

می‌دانستم راه جدیدی را آغاز کرده‌ام، آن هم در تابستان سال چهل و یک. می‌دانستم زندگی نویی در این سال، انتظارم را می‌کشد. اما وقتی برای آخرین بار به قصد زندگی مشترک از خانه پدری بیرون آمدم، صدای اذان مغرب از گلدسته‌های حرم حضرت عبدالعظیم حسنی به گوش می‌رسید، تمام آن شادی‌ها را به فراموشی سپردم. داشتم به نماز اول وقت فکر می‌کردم. به نمازی که باید برای اولین بار در خانه همسرم می‌خواندم.

بر اساس این گزارش، منیژه جانقلی متولد 1351 در تهران است که تاکنون از این نویسنده آثاری همچون «در آغوش اهریمن»، «لانه یاکریم‌ها» و «بی‌قرار» منتشر و روانه بازار نشر شده است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.