شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ /۷ شوال ۱۴۴۱

مسیر

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم به مناسبت دهه محرم اقدام به اعزام گروه هاي تبليغي با توجه به شرايط ذيل مي نمايد.
اعزام مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه

به گزارش خبرنگار بلاغ، دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم با استعانت از خداوند متعال و با توجه به رسالت فرهنگي، تبليغي و انقلابي خود به مناسبت دهه محرم جهت تبليغ دين اسلام، تبيين و گسترش معارف اسلامي و مکتب خونین عاشورا و تحکيم مباني نظام مقدس جمهوري اسلامي و با رويکرد مقابله و کاهش آسيب هاي اجتماعي (طلاق ،اعتياد و مفاسد اخلاقي ) اقدام به اعزام گروه هاي تبليغي با توجه به شرايط ذيل مي نمايد:
۱-ارائه درخواست اعزام گروه از سازمان تبليغات اسلامي و يا نهادهاي فرهنگي منطقه از طريق سامانه سمتا
از تاريخ ۹۸/۵/۲۶ الي ۹۸/۶/۵
۲- ارائه طرح و برنامه تبليغي گروه و تکميل جدول برنامه ها و معرفي اعضاء گروه توسط سرگروه محترم حداکثر تا ۴۸ساعت پس از تائيد درخواست اعزام.
۳- ثبت تاييد و موافقت اعضاء گروه، بعد از تاييد طرح و برنامه گروه حداکثر تا ۴۸ ساعت
۴- تکمیل گزارش عملکرد گروه ومبلغان توسط سرگروه حداکثر يک هفته پس از اتمام تبليغ از طريق سامانه سمتا و اعلام به نهاد درخواست کننده جهت تائيد.
اعزام گروهی منوط به همراهي سرگروه محترم يا جانشين مي باشد.
۵-در زمان شروع فرایند اعزام گروهی و پس از ثبت در سامانه سمتا، حذف واضافه مبلغين از طریق سرگروه مقدور نمي باشد
۶-استفاده از مبلغين ساکن در منطقه درمناسبت هاي اصلي تبلیغی (رمضان ،محرم ،تابستان ) ممنوع بوده ومسئوليت آن به عهده سرگروه مي باشد.
۷-اعضاءگروه نياز به ثبت درخواست اعزام به صورت فردي درسامانه نداشته و فقط پس از دريافت پيامک، نسبت به تاييد شرکت دراعزام گروهي در سامانه سمتا اقدام نمايند.
۸-ثبت عناوين برنامه ها درجدول مربوطه براي هر برنامه براساس نفرات و روز فعاليت و پيوست نمودن فايل طرح با مشخص نمودن نوع فعاليت هريک ازمبلغين الزامي مي باشد. (مثلا اگربرنامه کلاسداري داريد ميزان حجم رابه صورت ذيل محاسبه و نتيجه را ثبت نماييد: تعدادکلاس درهرروز*تعداد نفرات*تعداد روز تبليغ =حجم برنامه)
۹-عناوين برنامه مانندسخنراني،کلاسداري،نمايشگاه،همايش،ديدارها،حلقه معرفت،توليدمحصولات فرهنگي ،تبليغ چهره به چهره،پرسش وپاسخ،پرده خواني و... به صورت مشخص شده درجدول عناوين برنامه ها ذکر شود.
۱۰-مبلغين لازم است در همان شهرستان که حکم تبلیغی دریافت نموده اند فعاليت تبليغي داشته باشند.
۱۱-در کنار فعالیت های تبلیغی فردی ،برنامه ریزی جهت فعاليت تبليغ گروهي و تیم از گروه های تبلیغی مورد انتظار است.

نظرات

از اهمّ اهداف تبلیغی بسیار حائز اهمیت محرم الحرام ۱۴۴۱هـ.ق= تبيين و گسترش معارف اسلامي و مکتب خونین عاشورا و تحکيم مباني نظام مقدس جمهوري اسلامي و با رويکرد مقابله و کاهش آسيب هاي اجتماعي (طلاق ،اعتياد و مفاسد اخلاقي)+برگزاری برنامه‌های متنوع مانند اقامه نماز جماعت اول وقت در ایام محرم، هدایت و تقویت مراسم عزاداری به‌ویژه ایام عاشورا و تاسوعا، جلوگیری از ترویج خرافات، توجه دادن و تبیین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر....
سوال از طلاب افغانستانی در بین مهاجرین ثبت نام دارین؟