پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ /۷ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

مدیر کل تبلیغ عمومی:
مدیرکل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در جلسه توجیهی مبلغات خانواده بیان کرد: مبلغان و مبلغات طرح خانواده باید برای محتوای تبلیغ خود از مطالب کارشناسی شده و متقن و مبتنی بر منابع قرآنی و دینی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام و المسلمین یحیی کمال در جلسه توجیهی مبلغات خانواده که به همت اداره کل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در سالن رضوان برگزار شد، بر ضرورت تبلیغ در عرصه خانواده تاکید کرد و در این خصوص مطالبی را بیان نمود.

حجت الاسلام و المسلمین کمال ضمن عرض خوش آمدگویی به مبلغات آموزش دیده و فعال در عرصه خانواده و عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی اظهار داشت: طی سال های گذشته در عرصه تبلیغ تخصصی در زمینه آسیب های اجتماعی و بحث خانواده فعالیت های بسسیار گسترده ای در دفتر تبلیغات اسلامی از طریق اعزام مبلغان و مبلغات تخصصی  به مناطق مختلف انجام می گرفت.

مدیر کل تبلیغ عمومی بیان کرد: بعداز انتقال فعالیت های تبلیغ تخصصی به اداره کل تبلیغ تخصصی، موضوع بکارگیری مبلغان و مبلغات آموزش دیده غیرمتخصص به جهت عملیاتی شدن آموزش ها و افزایش توانمندی و کسب تجربه و زمینه ارتقاء این دسته از مبلغان و مبلغات به رتبه تخصصی مطرح شد. 

وی در ادامه مطالب خود افزود: با جلسات متعددی که با میز خانواده و همچنین با معاون محترم فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی جناب حجت الاسلام و المسلمین روستا آزاد صورت گرفت، به این نتیجه رسیدیم که برای فعالیت های این دسته از مبلغان و مبلغات، اعزام هایی با عنوان "اعزام مبلغ خانواده" انجام شود تا مبلغان مذکور، آموزش هایی را که دیده اند را عملیاتی نموده و در حقیقت کارورزی اتفاق بیافتد.

حجت الاسلام و المسلمین کمال، توجه به مکتب اهل بیت در عرصه تبلیغ را امری مهم برشمرد و اظهار داشت: با توجه به فرصت تبلیغ پیش رو در ایام فاطمیه، باید مکتب اهل بیت و مکتب فاطمی در جامعه گسترش داده شود تا باورهای دینی در خانواده ها مستحکم گردد.

مدیر کل تبلیغ عمومی بر اهمیت و تاثیرگذاری خانواده در تربیت و شکل گیری هویت جوانان اشاره کرد و افزود: در شکل گیری هویت جوانان، عوامل مختلفی موثر است. یکی از مهمترین آنان خانواده می باشدو اگر از عامل "همسالان" نیز یاد شود باز هم عنصر خانواده در تربیت جوان نقش بسیار مهمی را ایفاء می کند.

وی ضمن توصیه به مبلغات در جهت اثربخشی بیشتر تبلیغ آنان در گسترش باورهای دینی و کاهش آسیب های اجتماعی در میان خانواده، اظهار داشت: لازم است آگاهی و دانش مبلغات در موضوعات خانواده از جمله نقش و جایگاه خانواده، عوامل موثر در شکل گیری هویت جوان، عوامل موثر در تزلزل خانواده از منظر قرآن، ارتقاء یافته و بروزرسانی شود.

حجت الاسلام و المسلمین کمال در توصیه بعدی خود به مبلغات بیان کرد: در ارائه راهکارها و محتوای تبلیغی خود از مطالب متقن مستند به منابع دینی و قرآنی و نظرات علماء و فقها و کارشناسان اسلامی استفاده کنند و از اظهار نظر بر اساس نظرات و سلایق و تمایلات شخصی، خودداری نمایند.

گزارش تصویری

ارتباط در ایتا