چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ /۶ جمادى الآخر ۱۴۴۲

مسیر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی:
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی: سردار سلیمانی به معنای دقیق کلمه معتقد به جذب حداکثری بود.وبه نظرم تمام ابعاد ایشان من جمله نوع سلوک ایشان با جناح های سیاسی.رویکرد های مختلف در منطقه .افراد به ظاهرغیر متدین نیازمند تامل وبررسی ودرس آموزی دارد.

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعید روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در جلسه شورای مدیران این معاونت ضمن تسلیت ایام شهادت فاطمیه، مطالبی را در خصوص ۹ دی و همچنین سالگرد سردار دلها حاج قاسم سلیمانی بیان نمود.

حجت الاسلام و المسلمین روستا آزاد با اشاره به ایام شهادت حضرت زهرای مرضیه (سلام الله علیها) اظهار داشت: حضرت فاطمه سلام الله علیها رمز تفکر ناب اسلامی و تفکر شیعه می باشند و امیدواریم در همه مراحل کاری و زندگی مان مورد تاییدات خاصه آن بانوی بزرگوار باشیم.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی نهم دی را یکی از نقاط عطف نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و افزود: در سال ۱۳۸۸ بعد از اتفاقات تلخ و ناگواری که در کشور با هدف زیر سوال بردن و ضربه زدن به اصل انقلاب و اصل ولایت فقیه رخ داد، مردم با بصیرت کشورمان با حضور در راهپیمایی های عظیم و بی نظیر در سراسر کشور در ۹ دی توانستند این فتنه را خاموش کنند.

وی در ادامه مطالب خود بیان کرد: بعد از حماسه ۹ دی، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی های مختلف از آن با واژه هایی مانند "روز تجلی وحدت مردم" و "روز تجلی انسجام مردم" یاد کردند که انصافاً تعبیر به جا و درستی بود. در آن روز اقشار مختلف مردم با سلایق مختلفی که داشتند به خیابان ها آمدند تا وفاداری شان را نسبت به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ثابت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین روستا آزاد گفت: ۹ دی جزء ایام الله است که خداوند متعال رحمت خاصّه خویش را شامل حال مردم ایران کرد و انقلاب اسلامی توانست با توجه به این عنایت حضرت حق تعالی از این برهه حساس نیز عبور کند و می توان گفت روز ۹ دی یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به موضوع سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: با توجه به فرارسیدن سالگرد شهادت سردار سلیمانی و با توجه به تعبیر مقام معظم رهبری  که از کلمه "مکتب سلیمانی" استفاده کردند، می توان فهمید که افراد بزرگ، شخصیتی اسوه و ستودنی دارند.

وی در ادامه مطالب خود گفت: "مکتب سلیمانی" یعنی شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی دارای ابعاد مختلفی است که شاید متضاد باشند اما در باطن مکمل هم دیگر هستند، همانطور که امیرالمومنین (علیه السلام) جامع اضداد بودند و قرآن کریم نیز در آیه ۲۹ سوره فتح؛( أَشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاءُ بَيْنَهُمْ) به آن اشاره کرده است؛ در ظاهر شدت در رفتار و رحم، با هم در تضاد هستند اما در باطن مکمل یکدیگر خواهند بود.

حجت الاسلام و المسلمین روستا آزاد بیان کرد: سردار سلیمانی درعین این که شخصیتی سراسر ولایی داشت و تمام زندگی او را تقید به دین و ولایت فقیه پر کرده بود اما هم چنان از همه ظرفیت های داخل نظام بهره می برد، به معنای دقیق کلمه معتقد به جذب حداکثری بود.وبه نظرم تمام ابعاد ایشان من جمله نوع سلوک ایشان با جناح های سیاسی.رویکرد های مختلف در منطقه .افراد به ظاهرغیر متدین نیازمند تامل وبررسی ودرس آموزی دارد.

شایان ذکر است در این جلسه از "ویژه نامه شهادت سردار سلیمانی" که توسط پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم(بلاغ)، تهیه شده است رونمایی شد.

گزارش تصویری

 

نظرات

مسابقه کتابخوانی کاری بسیار عالیست