دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ /۴ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

وزیر کشور در همایش تجلیل از گروه‌های تبلیغی برتر:
وزیر کشور با بیان این که امروز در جهان کانون های قدرت متعدد شده است، گفت: قدرت منطقه ای ایران و میزان تاثیرگذاری ایران را در منطقه همه شهادت می دهند.
وزیر کشور

به گزارش خبرنگار بلاغ، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در همایش تجلیل از گروه های تبلیغی برتر در سالن همایش های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، با تاکید بر انسجام و اتحاد داخلی اظهار کرد: سیاست خارجی در امتداد سیاست داخلی است و اگر در داخل متحد باشیم، به هدایت های رهبر معظم انقلاب گوش کرده و حمایت مردم را داشته باشیم، هیچ کشوری نمی تواند به ما آسیب برساند.

وی خاطرنشان کرد: دولت، دفاع از حقیقت اسلام، انقلاب اسلامی و مردم را وظیفه خود می داند و در دنیا که روابط بر اساس ظلم چیده شده است ، به صورت مشروع و قانونی دنبال حق هستیم.

وی گفت: ذره ای انفعال و سستی در رهبر معظم انقلاب اسلامی نیست و برای همین است که همه مردم، مسلمانان جهان و حتی دشمنان ما به حرف های ایشان اعتماد و اطمینان دارند و در مورد امام خمینی(ره) نیز همین گونه بود.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: همه باید پیرو رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم و اعتقادات دینی و رهنمودهای رهبری را اصل بدانیم و متناسب با آن و در مسیری که در راه گسترش اسلام است حرکت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به یک نظرسنجی که در سال ۱۳۵۶ توسط آمریکایی ها در ایران انجام شد، گفت: آنان با این نظرسنجی به این نتیجه رسیده بودند که نظام طاغوت همچنان باقی می ماند اما یک سال بعد رژیم پهلوی سقوط کرد و آنها سال ها مبهوت این امر بودند و علت وقوع انقلاب و سقوط پهلوی را تحلیل می کردند که بازهم دچار خطا شدند و جنگ بر مبنای همین تحلیل های غلط بود.

رحمانی فضلی، با بیان این که انقلاب اسلامی حوادث گوناگونی را پشت سرگذاشته است، خاطر نشان کرد: روز به روز با اقتدار بیشتر مسیر را طی می کنیم و شایسته است که این ایام را ایام شکرگزاری بنامیم.

وزیر کشور، انقلاب اسلامی ایران را یکی از معجزات برشمرد و با بیان این که امام خمینی(ره) از آن به عنوان انفجار نور یاد کردند، گفت: امروز باید بیعت مان را با رهبری تقویت کنیم و در عمل مصمم باشیم که مسیر را با کوشش بیشتر پیش ببریم.

وی به دو قطبی شدن جهان پس از جنگ جهانی دوم و نقش ایران به عنوان ژاندارم منطقه در پیش از انقلاب اشاره کرد و گفت: در آن زمان مسوولیت بین المللی حفظ منطقه به عهده ایران گذاشته شده بود اما خداوند متعال اراده فرمود که امام خمینی و ملتی پیرو ائمه اطهار(ع)، چنان حرکتی کردند که دشمنان نتواستند هیچ تحلیل درستی از آن داشته باشند.

وی در بخش دیگر سخنان خود، اظهار کرد: امروز در دنیا جنگ واقعی، جنگ بین ارزشهاست و آنچه که صحنه بین المللی را مدیریت می کند جنگ ارزش ها است ؛ ارزش ها هستند که رفتارها را تعیین می کنند و این رفتارها بقای صاحبان ارزش ها را استمرار و تداوم می دهند و لیبرالیسم به عنوان یک تفکر مبتنی بر جهان بینی مادی، خودش را محق می داند که بر عرصه جان ها و دل های مردم تسلط داشته باشد و تمام ابزار را برای گسترش ارزشهای لیبرالی در اختیار دارد.

وی اظهار کرد: امروز در مقابل لیبرالیسم با اهداف مادی و ارزشهای کاذبش، اسلام ایستاده است و رسالت ما در محدوده ایران نیست بلکه در محدوده رویارویی این ارزشهای جهانی است و ما بشارت صریح از طرف خدا داریم که اسلام و حق پیروز می شود و منشاء اندیشه های ما وحدانیت است و معتقد هستیم که اندیشه های دینی ما بر فطرت های پاک نفوذ می کند.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دشمنان تلاش کردند تا اسلام را از محتوا خالی کنند و اسلام ناب را به انحراف بکشانند، گفت: در این زمینه حرکتها و الگوهای غلطی را از اسلام در حد وسیعی گسترش دادند و الان هم یک اسلام خشن در قالب فرقه های انحرافی را به جهان نشان می دهند.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: آنچه که در قالب القاعده و داعش روی می دهد همان رویارویی جبهه بزرگ جهانی است و می خواهند چهره ای خشن از اسلام را ارائه دهند و پولها و تجهیزات کشورهای منطقه و حمایت های تبلیغی و سیاسی دشمنان ما به ویژه غرب و آمریکا از آنان به همین منظور است.

وزیر کشور بیان کرد: ما باید به مسلمانان کمک کنیم تا هزینه مسلمان ها از بابت این تفکر افراطی کم شود و امروز جمهوری اسلامی ایران با صلابت کمک های خود را انجام می دهد و نشان داده است که به صورت واقعی حامی کشورهای مسلمان و مظلوم است.

وی همچنین با اشاره حوادث کشور عراق اظهار کرد: روزهایی را در عراق طی کردیم که همه سفارتخانه ها در بغداد تعطیل شدند و بنا بود که بغداد سقوط کند و بیش از ۶۵ درصد خاک این کشور را گرفتند و همه به آنان کمک می کردند اما با حکم مرجعیت و بسیج مردم عراق و کمک های جمهوری اسلامی گام به گام عقب نشستند.

وی با بیان این که ایران یار و متحد دنیای اسلام است و هر جا که ندای استمدادی باشد حاضر است، گفت: برخی انتقاد می کنند و نگران هستند که چرا به مسلمانان در خارج از مرزهایمان کمک می کنیم؛ در حالی که کمک به مسلمانان و اندیشه مرز ندارد، مگر آنان تابع مرزهایشان هستند؟ آمریکا در افغانستان برای چه حضور دارد؟ مرزهای آمریکا را خودشان می گویند که منافع ما تعیین می کند.

وزیر کشور اظهار کرد: برخی به دنبال مرزهای جغرافیایی هستند اما مرزهای ما دل، عرض، آبرو و جان مسلمانان است و ما باید اراده خود را در حوزه عملی به اثبات برسانیم و ذره ای عقب نشینی ما را به انفعال می کشاند و باید در گوشه های خانه هایمان بنشینیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود خطاب به مبلغان اظهار کرد: وظیفه شما تبلیغ درعرصه های دینی است و در این حوزه باید اسلام ناب، خالص و اصیل و ارزش های منطبق با فطرت، جان و مال مردم و راه های مبتنی با عقلانیت و شعور مردم را ارائه دهیم.

وی با بیان این که منابع پیامگیری مردم زیاد شده و درجه عقلانیت رشد یافته است، گفت: امروز نمادها، رفتارها را تغییر داده و ارزش سازی می کنند؛ اما آن چیزی که حق است پیروز می شود و باید در مسیر حق حرکت کنیم و هدف ما احقاق حق باشد؛ ما حق را اسلام می دانیم و باید با خلوص نیت در این راه حرکت کنیم.

در این مراسم از ۱۷ گروه تبلیغی برتر کشور تجلیل شد و از صفحه مبلغان تارنمای بلاغ رونمایی شد.

ارتباط در ایتا