پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ /۳ ربيع الأول ۱۴۴۴

مسیر

به همت اداره اعزام مبلغان و گروه های تبلیغ عمومی برگزار شد؛
حجت الاسلام مهدی کریم زاد از برگزاری جلسات هم اندیشی و توجیهی با رؤسا و دبیران شوراهای هماهنگی گروه های تبلیغی ۲۰ استان کشور خبر داد.

حجت الاسلام مهدی کریم زاد سرپرست اداره اعزام مبلغان و گروه های تبلیغ عمومی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار بلاغ، از برگزاری جلسات هم اندیشی و توجیهی با رؤسا و دبیران شوراهای هماهنگی گروه های تبلیغی ۲۰ استان کشور خبر داد.

وی با اشاره به جایگاه مهم شوراهای هماهنگی گروه ها تبلیغی استان ها گفت: در این جلسات که با حضور رؤسا و دبیران شورای هر استان تشکیل شد ضمن تاکید بر وظایف مهم این شورا، وضعیت گروه های تبلیغی استان بررسی شد.

سرپرست اداره اعزام مبلغان و گروه های تبلیغ عمومی دفتر تبلیغات اسلامی افزود: شناسایی آسیب های منطقه هر گروه و ارائه طرح های عملیاتی متناسب با آسیب های منطقه از جمله نکاتی بود که در این جلسات به آن پرداخته شد.

کریم زاد شناسایی جریانات فکری و فرهنگی رایج در استان را از مهم ترین وظایف این شورا دانست و گفت: هماهنگی سرگروه های تبلیغی هر استان و انتقال تجارب آنها به یکدیگر از آثار مهم شوراهای هماهنگی تبلیغی استان ها خواهد بود.

وی افزود: شوراها می توانند مرجعی برای انعکاس مشکلات و موانع فراروی تبلیغ گروهی استان خود و محلی جهت مشورت و تصمیم گیری برای حل و فصل و رفع مشکلات و موانع موجود باشند.

کریم زاد با اشاره به حمایت های مادی و معنوی دفتر تبلیغات اسلامی از گروه های تبلیغی گفت: در این جلسات از جمله حمایت هایی که دفتر تبلیغات اسلامی می تواند از گروه های تبلیغی داشته باشد به موارد زیر اشاره شد: تسهیل در تشکیل پرونده اعضای گروه، آمادگی برای برگزاری دوره های مختلف آموزشی برای گروه های تبلیغی، حمایت از طرح های مسئله محور گروه های تبلیغی.

همچنین وی بیان داشت: در این جلسات رؤسا و دبیران شوراهای هماهنگی گروه های تبلیغی هر استان به بیان برخی مشکلات گروه های تبلیغی پرداختند و مقرر گردید که جلسات مستمری با سرگروه های تبلیغی استان خود داشته باشند.

گزارش تصویری

ارتباط در ایتا