دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ /۱۲ شعبان ۱۴۴۱

مسیر

در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن
در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن مراجع تقلید، علما، شخصیت ها و مراکز حوزوی با صدور اطلاعیه های جداگانه مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی فراخواندند.
22بهمن

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، مراجع تقلید، علما، شخصیت های حوزوی، نمایندگان ولی فقیه، ائمه جمعه و مراکز و نهادهای مختلف حوزوی مردم را به حضور باشکوه و گسترده در راهپیمایی حماسی ۲۲ بهمن دعوت کردند.
 
بر اساس این گزارش، مراجع تقلید در شهر مقدس قم در آستانه این روز ماندگار و تاریخی در انقلاب اسلامی، در سخنانی جداگانه ضمن تاکید بر حماسه آفرینی مردم در ۲۲ بهمن، حضور گسترده آنان را نشانه وفاداری به انقلاب، ولایت فقیه و ارزش های دینی دانستند.

مراجع تقلید حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن را فریضه ای دینی و ملی دانستند.

رهبر معظم انقلاب: ملت در ۲۲ بهمن پاسخ هر تحقیر کننده‌ای را با ضربه متقابل خواهد داد

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب روز یکشنبه در دیدار فرماندهان، مسؤولان و کارکنان نیروی هوایی ارتش و پدافند هوایی خاطرنشان کردند: به لطف خداوند ملت ایران در ۲۲ بهمن نشان خواهد داد که زیر بار حرف زور نمی رود و پاسخ هر تحقیر کننده ای را نیز با ضربه متقابل خواهد داد.
 
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: همه ملت ایران و همه دلسوزان متفقند که عزت ملی برای یک کشور، بسیار بسیار مهم است زیرا اگر عزت ملی نباشد، امنیت و پیشرفت هم نخواهد بود، بنابراین عزت ملی باید محفوظ بماند و مسئولان هم این موضوع را می دانند.
 
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: به فضل الهی، ملت ایران با حضور مقتدرانه و عزم راسخ خود در ۲۲ بهمن، دشمن را به زانو درخواهد آورد.

آیت الله مکارم شیرازی: انقلاب اسلامی معادلات منطقه را تغییر داد

بر اساس این گزارش، حضرت آیت الله مکارم شیرازی نیز با گرامیداشت دهه مبارک فجر مردم را به حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن فراخواند.
 
این مرجع تقلید با تجلیل از دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف، بر لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی از سوی رسانه های گروهی برای اقشار مختلف مردم به ویژه نسل جوان تاکید تصریح کرد: نگاه منصفانه نشان می دهد که انقلاب اسلامی نقشه سیاسی و معادلات منطقه را عوض کرد، قبل از انقلاب غربی ها به راحتی منابع ما را می بردند اما با پیروزی انقلاب با موانع برخورد کرده اند.

دعوت آیت الله نوری همدانی از مردم برای حماسه آفرینی در ۲۲ بهمن

حضرت آیت الله حسین نوری همدانی نیز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، از عموم مردم برای حماسه آفرینی در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.
 
وی تاکید کرد: ما از انجایی که این انقلاب شکوهمند را زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) می دانیم، با یک دید معنوی به راهپیمایی ۲۲ بهمن می نگریم.
 
حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان این که این انقلاب اسلامی امید همه مستضعفان و مسلمانان جهان است، اضافه کرد: همه باید به جهت تقویت این نظام ولایی و ابراز برائت از دشمنان کینه توز اسلام ناب و ابراز وفاداری به نظام اسلامی و ولایت فقیه باشکوه تر از سالیان قبل در راهپیمایی شرکت کنند.
 
این مرجع تقلید حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن را نشان دهنده عزت، اقتدار و نماد وحدت و همبستگی ملت دانست و تصریح کرد: زن و مرد، پیر و جوان همه باید با شور و شعور و با خروش همیشگی در راهپیمایی شرکت کنند تا این حضور نمایش قدرت و عظمت اسلام و انقلاب و اعلان انزجار از مستکبران و ایادی انها باشد.
 
حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به شرایط حساس منطقه و کشور تاکید کرد: در شرایط امروز لازم است که همگان با حفظ وحدت و همبستگی حضوری حماسی و دشمن شکن در راهپیمایی داشته باشند و حمایت خود را از انقلاب، ولایت فقیه و آرمان های والای نظام نشان دهند.

آیت الله سبحانی: خدای متعال در ۲۲ بهمن ۵۷ همه امکانات را در اختیار متدینین، علما، دانشمندان و مسلمانان قرار داد

بر اساس گزارش خبرگزاری رسا حضرت آیت‌الله سبحانی با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج، اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه افراد دانست و گفت: ۲۲ بهمن یکی از مصادیق این آیه است؛ خدا در این روز همه چیز را به مؤمنان و متدینین داد.
 
وی افزود: در نظام سابق برای افتتاح یک مدرسه اسلامی باید بسیار تلاش می‌کردیم؛ ولی خدا در ۲۲ بهمن سال ۵۷ همه امکانات کشور را در اختیار متدینین، علما، دانشمندان و مسلمانان قرار داد.
 
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به مجاهدت‌های امام راحل برای پیروزی انقلاب اسلامی، این نظام و انقلاب اسلامی را نعمت الهی دانست و بیان داشت: هر نعمتی در کنار خود نیاز به شکر دارد؛ شکر انقلاب این است که نظام خود را تحت اصول اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و پرداخت صدقه حفظ کنیم.اگر شکرگذار نباشیم و کوتاه بیایم خدا این نظام را از ما می‌گیرد.

آیت الله جوادی آملی: مردم با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن از اسلام و انقلاب دفاع کنند

حضرت آیت الله جوادی آملی نیز در آستانه ۲۲ بهمن خطاب به اقشار مختلف مردم گفت: با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، از انقلاب اسلامی دفاع کنید و اجازه ندهید دشمنان اسلام احساس کنند مردم انقلاب را رها می‏کنند.
 
حضرت آیت‎الله جوادی آملی با بیان این که در راهپیمایی ۲۲ بهمن با وضو شرکت کنیم، بیان کرد: ما وظیفه‎مان این است که در راه‎پیمایی شرکت کنیم و حرمت امام و خون شهدا را حفظ کنیم، خودمان شرکت کنیم و دیگران را هم دعوت کنیم، اما بدانیم که دیگری است که این کشور را دارد حفظ می‎کند و مکر دشمنان را به خودشان باز گردانیم، وظیفه ما عرض ادب به دستورات ذات اقدس اله و ادای دین به انقلاب و خون شهدا است.

اطلاعیه جامعه مدرسین به مناسبت ۲۲ بهمن

بر اساس گزارش خبرگزاری رسا، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز با صدور اطلاعیه ای بر حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تاکید کرد.
 
در این اطلاعیه ضمن تجلیل از دستاوردهای نظام مقدس اسلامی در عرصه های مختلف آمده است: ملت ایران به خوبی می‌داند که دشمنان انقلاب و اسلام، بویژه آمریکای جنایتکار لحظه‌ای از دشمنی خود دست برنداشته‌اند و با سلاح تهدید و تحریم می‌کوشند تا در عزم استوار ملت ایران خلل وارد کنند که ان شاء الله راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بار دیگر بر این پندارها خط بطلان خواهد کشید.
 
در بخش دیگری از اطلاعیه جامعه مدرسین تاکید شده است: پیشرفت‌های بی‌بدیل علمی و صنعتی، شکوفایی‌های خیره کننده در دست‌یابی به چرخه سوخت و تولید انرژی صلح آمیز هسته‌ای، تلاش‌های ثمر بخش در فناوری‌های موشکی، پیروزی‌های جوانان برومند ایرانی در المپیادهای علمی و رشد زاید الوصف در پزشکی در پرتو انقلاب اسلامی شکل گرفته است. تاریخ انقلاب گواه است که تهدیدها، تحمیل‌ها و تحریم‌ها، خللی در عزم استوار ملت ایران و عهد مستحکم مردم با امام و شهیدان ایجاد نکرد، تاریخ انقلاب گواه است که این ملت،‌ با پیروی از اصل مترقی ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب اسلامی، استکبار جهانی و قدرت‌های شیطانی بویژه آمریکا، انگلیس و اسرائیل را به زانو در آورد. بیداری اسلامی ‌و روح استکبارستیزی مسلمانان در جهان اسلام ،نشان از گسترش و فراگیری پیام انقلاب اسلامی دارد. پیام مقام‌معظم‌رهبری به جوانان اروپا و آمریکا و تأثیرات ژرف آن در عرصه جهانی، ‌نشان از جایگاه اسلام و انقلاب دارد.
 
آری، ‌راه همان راه است. ملت ایران به خوبی می‌داند که دشمنان انقلاب و اسلام، بویژه آمریکای جنایتکار لحظه‌ای از دشمنی خود دست برنداشته‌اند و با سلاح تهدید و تحریم می‌کوشند تا در عزم استوار ملت ایران خلل وارد کنند که ان شاء الله راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بار دیگر بر این پندارها خط بطلان خواهد کشید.

دعوت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه از ملت ایران برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

مرکز مدیریت حوزه های علمیه نیز در سی و ششمین سالروز فجر پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن دعوت از آحاد مردم فهیم و شریف ایران اسلامی برای شرکت در راهپیمایی غرور آفرین ۲۲ بهمن ماه، تاکید کرد که هم‌گام با آنان در این ره آورد بزرگ انقلاب شرکت خواهد کرد.
 
در این اطلاعیه آمده است: فجر انقلاب اسلامی در یوم الله ۲۲ بهمن ماه طلوع کرد و نقطه عطف تاریخ جهان معاصر شد و در آن ایام نورانی، ملت بلند آوازه و سربلند ایران اسلامی به رهبری امام و مقتدای خود حضرت امام خمینی(ره) عمیق ترین تحولات حماسه آفرین را بر محور ایمان به خدای یگانه رقم زد و با ایستادگی بر سر آرمان ها و ارزش های اسلام ناب، دست بیگانگان و مستکبران را از تعرض به کشور ولایتمدار خویش کوتاه کرد.
 
این پدیده مبارک که در زمان حاضر الهام بخش حرکت ها و نهضت های فکری جهان تشنه عدالت و مهرورزی است، با حضور هوشمندانه ی مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در صحنه های دفاع از آرمان های اصیل اسلام و انقلاب و پیروی از رهنمودهای داهیانه رهبر معظم انقلاب، محاسبات دشمنان قسم خورده نظام پر برکت انقلاب اسلامی را خنثی کرده است و صف آرایی آنان را در عرصه دشوار پیکار جنگ نرم، همچون اهانت به ساحت رسول کرامت پیامبر اسلام(ص) و حمایت از گروه های تندرو و تروریستی و کشتار مسلمانان و ده ها برنامه حقیرانه و سخیف دیگر برهم خواهد زد و معادلات نامتعادل جهان استکبار را تغییر خواهد داد.

آیت الله علوی گرگانی: با تبعیت از رهبر معظم انقلاب در حفظ نظام بکوشیم

حضرت آیت‌الله علوی گرگانی نیز در آستانه این روز تاریخی و مهم از مردم خواست در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضوری گسترده داشته باشند و وفاداری خود را به نظام و ارزش های والای آن نشان دهند.
 
وی نظام اسلامی را بهترین نظام موجود در دنیا دانست و با تاکید بر لزوم قدردانی از این نعمت بی مثال، علت این امر را حرکت نظام بر پایه احکام شرعی و دینی عنوان کرد.

آیت الله هاشمی شاهرودی: مردم در ۲۲ بهمن خط بطلانی بر تحریم و توطئه دشمنان انقلاب خواهند کشید

آیت الله هاشمی شاهرودی همه مردم شریف ایران اسلامی را به حضور پرشورتر از همیشه در راهپیمایی وحدت آفرین ۲۲ بهمن امسال دعوت کرد و خاطرنشان کرد: انشاءالله امسال هم مردم متدین و همیشه در صحنه با شرکت منسجم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خط بطلانی بر تحریم‌ها و توطئه و کید دشمنان اسلام و این انقلاب خواهند کشید و روز به روز بر عزت و سربلندی این انقلاب برآمده از متن مردم افزوده خواهد شد و این مردم خواهند توانست قله‌های رفیع علم و توانمندی را بیشتر از پیش فتح کنند و امسال نیز انشاءالله این را با حضورشان اثبات خواهند کرد.

آیت الله یزدی: حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن حراست از دستاوردهای نظام است

بر اساس این گزارش، آیت الله محمد یزدی رییس جامعه مدرسین و دبیر مجلس خبرگان رهبری نیز ضمن تبریک سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به محضر مقام معظم رهبری، مقامات عالیه کشور و همه کسانی که به این نظام مقدس که با خون هزاران شهید گلگون کفن آبیاری شده، علاقمند و دل بسته اند از آحاد مردم خواست با شرکت پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نیز یاد و خاطره و دستاوردهای عظیم انقلاب، امام و شهداء را گرامی بدارند.

 
نایب رییس دوم مجلس خبرگان رهبری افزود: در طول سی و شش سالی که از عمر پربرکت این انقلاب عظیم و تاریخ ساز می گذرد علی رغم وجود همه مشکلات، تحمیل جنگ هشت ساله، وضع تحریم های ناجوانمردانه و مانع تراشی هایی که دشمنان و معاندان علیه این نظام و کشور اسلامی اعمال نموده اند و با وجود افزایش دو برابری جمعیت کشور و توسعه شهرها، حاکمیت ولایت فقیه و حاکمیت اسلام به خوبی توانسته است با پشت سر گذاشتن موانع و عبور از مشکلات با حمایت و همراهی مردم از قله های علم و فناوری در بسیاری از رشته های علمی بالا رفته و ان شاءالله به نقطه اوج و مطلوب خواهد رسید.
 
آیت الله یزدی تأکید کرد: همه مردم و ما مسؤولین موظفیم با شرکت و حضور با صلابت خویش در راهپیمایی ۲۲ بهمن سی و ششمین فجر انقلاب شکوهمند اسلامی همچون گذشته از دستاوردهای این نظام، محافظت و پاسداری کنیم و در حقیقت حضور مردم تأیید و حمایت از نظام خواهد بود. حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در حقیقت، قدردانی از نعمت های بزرگ الهی است که در سایه این نظام به ما داده شده است.

بیانیه شورای نگهبان به مناسبت یوم‌الله ۲۲ بهمن

شورای نگهبان نیز با صدور بیانیه‌‌ای ضمن گرامیداشت یوم‌الله ۲۲ بهمن و فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، ابراز امیدواری کرد که انقلاب اسلامی ایران، الهام بخش حرکت‌های انقلابی سایر مسلمانان در سراسر جهان و زمینه‌ساز اهتزاز پرچم اسلام در تمام جهان باشد.

در اطلاعیه شورای نگهبان آمده است: هم‌زمان با سی و ششمین سالگرد پیروزی بزرگ مردم مسلمان ایران، ملت‌های مسلمان در سرتاسر گیتی هر روز با امید بیشتر، علیه حکومت‌های مرتجع و مستکبر، قیام کرده و با پیروی از انقلاب اسلامی ایران، کاخ‌های مستکبران را به لرزه انداخته‌اند و امروز فریاد عدالت خواهی از اقصی‌ نقاط دنیا به گوش می‌رسد.

البته صهیونیزم جهانی برای به تأخیر انداختن نابودی خود بار دیگر با سوء استفاده از جهل عده‌ای به ظاهر مسلمان، آخرین امیدهایش را در فتنه در جوامع اسلامی دنبال می‌کند و با حمایت از عده‌ای جنایتکار وحشی اتحاد مسلمین جهان را نشانه گرفته است.

در این میان ایران اسلامی با رهبری عالمی فرزانه با اقتدار بر قله‌های سعادت و عزت تکیه کرده به حرکت خود ادامه می‌دهد و امیدوار است مسلمین جهان بار دیگر با بصیرت‌افزایی و حفظ اتحاد، از این فتنه‌ها نیز عبور نموده و در جهت رسیدن به وعده‌ بزرگ الهی که همانا پیروزی مستضعفین بر مستکبرین و ظهور پیشوای صالحین حضرت صاحب الزمان (عج) است، اهتمام ورزند.

شورای نگهبان ضمن گرامیداشت این روز الهی و با آرزوی پیروزی سایر ملل مظلوم و مستضعف در قیام‌های اسلامی علیه حاکمان مستبد و ظالم، از ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی دعوت می‌کند با حضور پر شور و شکوه خود در راهپیمایی یوم‌ا... ۲۲ بهمن، ضمن تجدید بیعت با مقام معظم رهبری با آرمانهای امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی میثاقی دوباره ببندند.

بر اساس این گزارش علما، اساتید، نمایندگان ولی فقیه، ائمه جمعه و شخصیت های برجسته حوزوی نیز در گفت وگوهای جداگانه با خبرگزاری رسا، حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و مستکبران جهانی دانستند و تاکید کردند مردم در راهپیمایی امسال باشکوه تر از سالیان گذشته شرکت خواهند کرد.
 
دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، مرکز خدمات حوزه های علمیه، مرکز مدیریت حوزه های علمیه خراسان و اصفهان، جامعه المصطفی العالمیه، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، تیپ امام صادق(ع) و دیگر نهادها نیز با صدور اطلاعیه های جداگانه از مردم برای حماسه آفرینی دیگر در یوم الله ۲۲ بهمن دعوت کردند.