بررسی زمینه های همکاری های مشترک دفتر تبلیغات اسلامی با وزارت نفت

تاریخ انتشار: 10:52 16-08-1401
رئیس اداره همکاری ها و تعاملات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در جلسه دیدار با رئیس اداره آموزش دفتر ارتباطات حوزوی وزارت نفت بیان کرد: مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی با توجه به ظرفیت عظیم و توانمندی بیش از چهل ساله خود آماده تعامل سازنده با بخش های مختلف نظام جمهوری اسلامی می باشد.
وزارت نفت

به گزارش خبرنگار بلاغ، حجت الاسلام و المسلمین کمال رئیس اداره همکاری ها و تعاملات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به منظور بررسی ظرفیت ها و زمینه های همکاری مشترک بین دفتر تبلیغات اسلامی و وزارت نفت با حجت الاسلام والمسلمین حسینی رئیس اداره آموزش دفتر ارتباطات حوزوی وزارت نفت، دیدار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین کمال با اشاره بر اهمیت هم افزایی و همکاری های مشترک فرهنگی بین نهادها و سازمانهای کشور اظهار داشت: وزارت نفت یکی از وزارت خانه های مهم کشور با داشتن بیش از 800 روحانی فعال، کارکنان و خانواده کارکنان، زمینه فعالیت های مشترک فرهنگی بسیار در آن فراهم است.

رئیس اداره همکاری ها و تعاملات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی با توجه به ظرفیت عظیم و توانمندی بیش از چهل ساله خود آماده تعامل سازنده با بخش های مختلف نظام جمهوری اسلامی می باشد.

وی در ادامه ضمن بیان ظرفیت و توانمندی های «تبلیغی» اعم از تبلیغ عمومی، تخصصی و نخبگانی، «آموزش های کاربردی» و «مرکز ملی پاسخگویی و فضای مجازی» دفتر تبلیغات اسلامی، بر لزوم رصد و تفکیک نیازها و بر اساس تنوع مخاطبان اعم از مبلغان، کارکنان و خانواده کارکنان در وزارت نفت اشاره کرد و افزود: فعالیت های فرهنگی باید بر اساس تنوع نیازها و مخاطبان در دو بخش گسترش و تقویت باورهای دینی و نیز مقابله با آسیب های اجتماعی و با رویکرد تخصصی و مسئله محوری انجام گیرد.

در ادامه این جلسه رئیس اداره آموزش دفتر ارتباطات حوزوی وزارت نفت ضمن استقبال از همکاری با دفتر تبلیغات اسلامی و ضرورت تداوم آن بیان کرد: ما از گذشته تجربه های خوب و موفقی از همکاری با دفتر تبلیغات اسلامی داشته و انتظار گسترش و تداوم این همکاری ها را داریم.

وی با اشاره بر اهمیت فعالیت فرهنگی و دینی در وزارت نفت اظهار داشت: بخش بالادستی فرهنگی در وزارت نفت با عنوان شورای فرهنگی پیش بینی شده و این شورا با توجه به  فرابخشی بودن خود می تواند در عرصه های مختلف راهگشا باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت: روحانیون در وزارت نفت در ده منطقه کشوری ساماندهی شده اند که هر منطقه اقتضائات و نیازهای مخصوص به خودش را دارد و فعالیت های فرهنگی باید بر اساس رصد نیازهای مناطق و ارزیابی های دقیق صورت می پذیرد.

وی در ادامه افزود: وزارت نفت در عرصه های مختلف فرهنگی از جمله فرهنگ سازی مصرف بهینه حامل های انرژی در جامعه، توانمند سازی مبلغان، کارکنان و خانواده آنان نیازمند همکاری با مجموعه های مختلف دفتر تبلیغات اسلامی می باشد.

در ادامه این جلسه محمدرضا حصیری سرپرست شرکت پخش فراورده های نفتی استان قم به راهبردی بودن اصل تعامل و همکاری های فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: براساس تجربه های میدانی، هر زمان تعامل قوی بین دستگاه ها و بخش های مختلف نظام جمهوری اسلامی صورت پذیرفته شاهد پیشرفت و موفقیت های بزرگ بوده ایم.

گفتنی است در پایان به منظور برنامه ریزی مناسب فعالیت ها، امضای تفاهم نامه همکاری های مشترک فرهنگی در سطح وزارت نفت و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم مورد تاکید قرار گرفت. 
 

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.