معرفی کتاب

برنامه موبایلی کتاب " آخرین شاه، آخرین دربار"

تاریخ انتشار: 09:41 - 1402/01/19
آخرین شاه آخرین دربار؛ ده سال پایانی رژیم پهلوی به روایت اسداله خان علم ناشر موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران نویسنده اسدالله علم تحقیق و تنظیم کتاب موسی فقیه حقانی
اسدالله علم

پایگاه اطلاع رسانی بلاغ| معرفی کتاب برنامه موبایلی کتاب " آخرین شاه، آخرین دربار" 

این اثر را می توان خلاصه ای از دوره هفت جلدی یادداشت های اسدالله علم دانست. شخصیتی که از نزدیک ترین چهره های سیاسی نزد محمدرضا شاه محسوب می شد.

اسدالله علم علاوه بر سابقه نخست وزیری در اوایل دهه چهل، تا سال ۱۳۵۶ به مدت ۱۰ سال وزیر دربار شاه و به نوعی یار غار او بود؛ بنابراین یادداشت های هفت جلدی او از مهم ترین منابع برای بررسی ساختار تصمیم گیری رژیم پهلوی به حساب می آید.

مؤلف این کتاب، علاوه بر تدوین یادداشت های اسد الله علم بر اساس توالی تاریخی، تقسیم بندی موضوعی آنها را نیز بر مبنای موضوعاتی نظیر روحیات و شخصیت شاه، خانواده، اقتصاد، سیاست داخلی، سیاست خارجی و... انجام داده است. به این ترتیب علاقه مندان مطالعه تاریخ معاصر ایران که پیش از این برای پیدا کردن تاریخ یا موضوعی در خاطرات اسدالله علم مشکل داشتند، به راحتی می توانند موضوع مدنظر خود را دنبال کنند. از سوی دیگر برای هر شخصیتی توضیح و عکسی از آن فرد هم آمده است

شایان ذکر است مخاطبین گرامی می توانند برنامه موبایلی کتاب " آخرین شاه، آخرین دربار" را از پایین همین صفحه دانلود نمایند.

پیوست حجم
آخرین شاه آخرین دربار 9.29 مگابایت

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.