جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ /۱ ذو الحجة ۱۴۴۳

مسیر

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خبرداد:
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: امروز یکی از ابزاری های تبلیغ، ارتباط با مردم است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد واعظی

به گزارش خبرنگار بلاغ،حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد واعظی، در دیدار مبلغان برتر با آیت الله سید محمودهاشمی شاهرودی، به ارائه گزارشی از این معاونت پرداخت و گفت: هدف از این گونه جلسات بهره مندی از نظرات بزرگان دین، راهنمایی برای اجرای بهترکارها به خصوص امر تبلیغ، همفکری و انتقال تجارب تبلیغی  است.
وی افزود: تا کنون این گروه دیدارهای موفقی با آیات عظام جوادی آملی و مکارم شیرازی داشته، که بسیار دیدار خوبی بوده و این دیدار نیز در ادامه سلسله دیدارها با بزرگان دین در فصول خاص تبلیغی است که امسال این دیدار آمیخته با ایام اعتکاف است.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، هدف از تشکیل دفتر تبلیغات اسلامی را معرفی اسلام ناب به مردم دنیا، تبلیغ آموزه های ناب معرفتی، اخلاقی و اجتماعی اهل بیت(ع) و دفاع از ارزشهای اسلام و همچنین نخبه پروری در عرصه تبلیغ، شناسایی استعداد های برتر تبلیغ عنوان کرد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر واعظی ادامه داد: در این راستا کارهای خوبی صورت گرفته و از جملۀ آن تشکیل ۲۶ هزار و ۳۶۴ پروندۀ فعال تبلیغ از بین طلاب و فضلای حوزه علمیه قم،  که از بین این تعداد ۲ هزارو ۶۴۷ پرونده مربوط به مبلغینی است که متخصص در امر تبلیغ در دانشگاه و مجامع علمی هستند.
وی افزود: مبلغین نخبه و برترکسانی هستند که علاوه بر تبلیغ درمناطق خاص و ایام خاص مانند ایام اعتکاف، فعالیت  علمی و پژوهشی تدوین و نگارش متون آموزشی ره توشه ها و مصاحبه از مبلغین را به عهده دارند.
 حجت الاسلام والمسلمین دکترواعظی گفت: یکی از برنامه های  این دفتر که به زودی به مرحله اجرا هم گذاشته خواهدشد، تدوین و تنظیم اساس نامه صنفی برای مبلغین با محوریت مبلغین نخبه و برتر است. با اجرای این اساس نامه، تبلیغ، روند بهتری به خود می گیرد و شناسایی مبلغین برتر، آموزش و انتقال تجارب تبلیغی بهتر صورت خواهد گرفت و زمینه پیشرفت مبلغین هم فراهم خواهد شد.
وی افزود: یکی از کارهای خوبی که این دفتر انجام داده، حضور مبلغان در فضای مجازی برای تبلیغ است که در این راستا ۶۰ مبلغ برتر در قالب ۱۵۰گروه تبلیغی به این امر اشتغال دارند و تا کنون هم کارهای خوبی برای آموزش و پیشرفت این گروه‎ها شده است.حجت الاسلام و المسلمین دکتر واعظی با بیان اینکه امروز یکی از ابزاری های تبلیغ،   ارتباط با مردم است،   ابراز داشت: مبلغ موفق کسی است که درکنار فعالیت های تبلیغی در امور درسی هم پیشرفت لازم را داشته باشد تا بتواند از لحاظ علمی هم برای اسلام مؤثر باشد.

ارتباط در ایتا